DTO’da yoğun tempo - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTO’da yoğun tempo

DTO’da yoğun tempo

Hareketli bir hafta geçiren DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’nin yanı sıra yurt dışı ve şehir dışından çok sayıda konuk ağırladı. Erdoğan, “Denizli’mizin kalkınmasına, üyelerimizin refahının artmasına katkı sağlayacak her türlü temas, her görüşme ve istişare bizim için önemlidir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2018 Perşembe, 15:29

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, birbiri ardına önemli konuklar ağırladı.

Gelecek yıl Mart ayında, Londra’da Lifestyle & Home Fair’i gerçekleştirecek Pure Living şirketinden Satış Müdürü Suna Solak ve Oktay Oygun, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti.

Başkan Erdoğan, konuklarıyla, tekstil sektörünün temsilcilerini de ağırlayacak fuara dair hazırlıklarını ve iş birliği önerilerini görüştü. Konuklarını, Denizli ve tekstil sektörünün son durumuyla ilgili de bilgilendiren Erdoğan, tekstilin Denizli’nin ihracata dönük yapısıyla ekonominin lokomotifi niteliğinde bir iş kolu olduğunu, sektördeki yatırımcıların pazarını genişletecek her türlü girişimi önemsediklerini söyledi. Uygun şartların sağlanması halinde Denizlili tekstilcilerin ilk kez gidecekleri ve yeni müşteriler edinecekleri bu organizasyona ilgi göstereceklerini düşündüğünü belirterek, teknik ekibine bu yönde bir çalışma yürütülmesi ve gerekli iş birliğinin sağlanması için talimat verdi.

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”
Başkan Erdoğan, Denizli TOBB Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar’ı da ağırladı. Erdoğan görüşmede, eğitime büyük önem veren bir STK olarak DTO’nun, bireyin ve toplumun gelişmesine katkı sağlayan her türlü organizasyonun her zaman destekçisi olduğunu vurguladı

PAMUKKALE ÖZEL ÇEVRE KORUMA BÖLGESİ YÖNETİMİ PROJESİ’Nİ GÖRÜŞTÜLER
DTO Başkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden Yrd. Doç. Dr. Şeyma Baki ile DTO’nun da paydaşı olduğu Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetimi Projesi ile ilgili görüştü. Erdoğan, Denizli’nin ticari yapısı ve turizm potansiyeline dair düşüncelerini paylaştığı görüşmede, turizm varlıklarının ticari kazanca dönüştürülmesi ve ekonomik veriminin artırılması için neler yapılması gerektiğine dair önerilerini de sıraladı. Bu arada, projenin geldiği aşama ve sürece dair de bilgi aldı.

MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ’Nİ KABUL ETTİ
DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Denizli Şubesi Başkanı Kadir Erken ile yönetim kurulu üyelerini de kabul etti. Konukların, birliğin amaç ve yapısı ile çalışmaları hakkında bilgi verdiği görüşmede, mühendis ve mimarların Denizli ölçeğindeki sorunları ile beklentileri de istişare edildi.

DENİZLİ EL SANATLARI DERNEĞİ BAŞKANI SARI’DAN, ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI
Öte yandan, Denizli El Sanatları Derneği Başkanı ve PAÜ Öğretim Üyesi Habibe Kahvecioğlu Sarı, Denizli 2. El Sanatları Kongresi’ne sağladığı destekten dolayı, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Konuklarına kongre hatırası olarak getirdikleri hediyeleri için teşekkür eden Başkan Erdoğan, oda olarak, Denizli’ye has ne varsa onun topluma mal edilmesi, değerlenmesi ve unutulup kaybolmaması için her türlü çabayı harcadıklarına dikkat çekti. Erdoğan, “Bunu, bir görev bildik… Denizli’yi Denizli yapan değerlerimizi her zaman sahiplendik! Denizli 2. El Sanatları Kongresi’nde sizlerle birlikte bu sorumluluğumuzun yer aldığı seyir defterimize yeni bir sayfa daha ekledik ve büyük keyif duyduk. Çabanızdan ve başarınızdan dolayı kutlar, teşekkür ederim” dedi.

KALEİÇİ ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ
DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ı, Denizli’nin köklü geçmişi olan meşhur tarihi mekanlarından Kaleiçi Çarşısı’ndan bir gurup esnaf da ziyaret etti. Yıldızlar Giyim’in sahibi ve DTO Meclis Üyesi Soner Yıldız’ın önderlik ettiği heyet, okul kıyafetleriyle ilgili yaşadıkları sorunlar ile çözümüne dair önerilerini Erdoğan’a aktardı, yardım istedi.

HOLLANDA TÜRKİYE TİCARET ODASI GENEL KOORDİNATÖRÜ DENİZLİ’DE
DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin de, Hollanda Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç’u kabul etti. Uç, Tekin’e Avrupa’da yaşayan Türkler’in ve Avrupalı iş adamlarının Türkiye’ye yatırımlarını teşvik edip iki ülke arasındaki ticaret hacimlerini genişletmek amacıyla başlattıkları Türkiye’nin Ekonomi Haritası Projesi’ni anlattı. Genel amaçlarının 3. ve 4. neslin ekonomik açıdan Türkiye ile bağlarının devamını sağlamak olduğunu belirten Uç, hem kendilerini tanıtmak hem de ilerleyen dönemlerde yapılabilecek işbirlikleri görüşmek için fırsat tanıyan Denizli Ticaret Odası yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

GÜNÜ, YÖNETİM KURULU TOPLANTISIYLA BİTİRDİLER
DTO Başkanı Uğur Erdoğan ile Genel Sekreter Tekin, günü Denizli Ticaret Odası Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ile tamamladı. Başkan Erdoğan, gelişmeleri değerlendirip, çalışmalarındaki son durumu görüştükleri kurulda alınan kararların hayırlara vesile olmasını diledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90