Erdoğan, TOBB Genç Girişimciler Kurulu toplantısına katıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Erdoğan, TOBB Genç Girişimciler Kurulu toplantısına katıldı

Erdoğan, TOBB Genç Girişimciler Kurulu toplantısına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin toplantısına Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da katıldı. Başkan Erdoğan, “Sizler, Türkiye’nin yarınlarısınız, milletimizin umudusunuz. Sorumluluğunuz büyük. Ancak, iyi eğitimli ve el attığı her işte başarılı olan sizlerin, bu yükü de kaldıracağınızdan en küçük şüphemiz yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ocak 2018 Cumartesi, 09:15

TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin üyeleriyle buluşan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, zamanın su gibi akıp geçtiğini ve gençlerin şehirleri ile ülkelerinin yönetiminde tam manasıyla söz sahibi olacağı günlerin çok yakın olduğuna dikkat çekti.

Gençlere, o günlere en iyi şekilde hazırlanmalarını tavsiye etti. Ayrıca, dünya ile adapte olmuş bir şekilde yetişmelerini sağlamak için genç girişimcilerin her organizasyonlarında yer almalarına ayrı bir hassasiyet gösterdiklerini dile getirdi.

“DENİZLİ ÜRETİM, İHRACAT, İSTİHDAM VE EĞİTİMDE ÖNCÜ”
Dünyanın ARGE ve inovasyon temelinde hızla değişip geliştiğini de kaydeden Başkan Erdoğan, son günlerde bu manada önemli bir projenin altına imza attıklarını anımsattı.

Erdoğan, “Başarılı olmak kadar, bunun sürdürülebilir olması yani devamlı olması da önemlidir. Hayat, tecrübeden ibarettir. Yaşadıklarınızdan elde ettiğiniz izlenimlerinizi, örnek teşkil edecek iyileri, eğitim ve bilginizle birleştirip işe ve başarıya dönüştürebiliyorsanız ne mutlu size. Denizli üretim, ihracat, istihdam ve eğitim alanında beğenilen ve bu nedenle de sürekli göç alan bir şehir. Türkiye’de yaşamak için tercih edilen ilk 6 şehirden biri. Yıllar öncesi ile şimdiki Denizli arasında büyük fark var; hızla gelişti ve büyüdü. Halkı, artık bir büyükşehirin tüm imkanlarından faydalanıyor. Bunu bir fırsat bilip, işlerinizde katma değere dönüştürmelisiniz. Sizde de bunu yapacak akıl ve yetenek var. Sizlere güveniyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan, yapacakları her türlü organizasyonda bugüne kadar yanlarında olduklarını, bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini kaydetti. Bu arada, odalarının bünyesinde genç ve kadın girişimcilere özel bir yer bulunması için de çalışma başlattıklarını söyledi.

“AB’DEN 3 MİLYON EURO’LUK DESTEK ALACAK OLMAMIZ, DENİZLİ TARİHİNDE BİR İLKTİR!”
DTO Başkanı Erdoğan, Çarşamba günü Ankara’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın İkinci Dönem Çağrı Sonuçları Basın Duyurusu ve Protokol İmza Töreni’ne katıldıklarını ve Denizli’ye müjdeyle döndüklerini de anlattı.

Bakanlığın AB Mali Programları Dairesi’ne teslim ettikleri Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nin kabul edildiğini ve 3 milyon Euro’luk hibe için gerekli protokolü imzaladıklarını kaydetti. Başkan Erdoğan, “Bu, Denizli tarihinde bir ilktir. Sizler için de önemli bir fırsattır. Sizlerin yenilikçi fikirlerini desteklemekte kullanılacak bu kaynaktan yararlanacak TOBB’a bağlı iki odadan biriyiz. 500 projenin arasından bizim projemizin kabul edilmiş olmasının sevincini yaşıyoruz. Sizler sayesinde bu tür başarıların sayısının artacağına da inancım tam” dedi.

SÖZKESEN: “GİRİŞİMCİ GENÇLERİN SAYISINI ARTTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”
TOBB Denizli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen de, Başkan Erdoğan’a toplantılarına katılmalarından ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İş dünyasında kendilerine rehber edindikleri büyüklerinden aldıkları destekle üyelerinin ufkunu genişletmek için bir çok proje ürettiklerini, bunların Denizli’de daha fazla genci kapsayacak şekilde yürütülmesini de önemsediklerini ifade etti.

Sözkesen, “Her biri farklı bir yetenek olan, kendilerini gerek eğitimleri gerekse işlerindeki başarılı çalışmalarıyla kanıtlamış üyelerimizin kendi hayatlarından zaman ayırıp toplumsal bir sorumluluk da üstlenmesi bence takdire şayan bir tutumdur. Her yerde girişimci olarak anılan Denizli’mizin en güçlü toplumsal dinamiklerinden biri olan genç kitlenin, yaşadığı şehire ve ülkeye katkısının artması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burada önümüze çıkan engellerin aşılmasında sizlerden gördüğümüz destek bizi mutlu ediyor ve motivasyonumuzu artırıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90