REKLAMI GEÇ

Zorlu’dan öğrencilere altın öğütler

Zorlu’dan öğrencilere altın öğütler

Denizli Ticaret Odası ve Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından birlikte düzenlenen Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Manisa’daki Vestel City’yi yerinde görme imkanı buldu. Vestel’in sahibi Denizllili işadamı Ahmet Nazif Zorlu öğrencilerle sohbet etti, altın değerinde öğütler verdi. Zorlu, “Her şeyin başı hayal kurmaktan geçiyor. Hayal edin ancak hayalci olmayın” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Haziran 2019 Salı, 10:40

DTO ile AYSİAD’ın Hayalimdeki İş İnsanı Resim ve Kompozisyon Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülü olarak, Manisa’daki Vestel City tesislerine gezi düzenlendi. Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ile AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık’ın yalnız bırakmadığı başarılı öğrencilere, danışman öğretmenleri ile velileri de eşlik etti. 1.3 milyon metrekare alan üzerine kurulu dev fabrikada üretilenler hakkında çalışanlarından bilgi alan öğrenciler, daha sonra Zorlu Holding sahibi Ahmet Nazif Zorlu ile de bir araya geldi.

“HAYAL KURUN AMA HAYALCİ OLMAYIN!”
Başarılı olmak için çalışmanın önemini vurgulayan iş adamı Ahmet Nazif Zorlu, “Öncelikle, ülkemizi düşüneceksiniz. Ülkeniz olmazsa, hiçbir şeyiniz olmaz. Bu bilinçle hareket etmelisiniz. Kalkınmış ülkelerin insanları, her şeyden önce ülkelerini düşünürler. Sonra da çalışacaksınız ve dürüst olacaksınız. Bu sayede, fabrika sahibi, iyi bir mühendis, genel müdür veya bir yerde yönetim kurulu başkanı olabilirsiniz” dedi.

“TÜKETİM DEĞİL, ÜRETİM TOPLUMU OLMALIYIZ”
Tüketimde yerli malını tercih etmeleri gerektiğine de dikkat çeken Zorlu, “Tüketim toplumu değil üretim toplumu olmalıyız ve kendi malımızı kullanmalıyız. Avrupa’ya ihracat yapıyoruz ancak, Avrupalıların ürettiği malı kullanıyoruz. Bu, kendimize özgüvenimizin olmadığını gösteriyor. Çocuklarımızı, iyi yetiştirmeliyiz. Hayal güçlerini, üretime kazandırmalıyız. Sevgili çocuklar, hayal kuracaksınız ama hayalci olmayacaksınız! İcatlar ve inovasyonlar yaptığımız vakit, ülkemiz daha da kalkınacaktır. Bunu yapmadığımızda ise, tüketim toplumu oluruz ve fakirleşiriz” uyarısında bulundu.

“DÜNYANIN 155 ÜLKESİNE, İHRACAT YAPIYORUZ”
İşadamı Zorlu, Vestel Şirketler Grubu’nun kendi sektöründe ihracat lideri olduğunu da belirterek, “Vestel olarak, 2 milyar 700 milyon Dolar ihracatımız var. Ben de Denizli’den, Babadağ’dan çıktım ve dünyaya mal satabiliyorum. Şu anda dünyanın 155 ülkesine ihracat yapıyoruz ve kendi sektörümüzde ihracat lideriyiz. Avrupa’nın her noktasında kendi satış noktalarımız var. Demek ki olabiliyor; onun için de istemek ve azmetmek lazım” diye konuştu.

“CEP TELEFONUNUZU, ARAŞTIRMALARINIZ İÇİN KULLANIN”
“Siz y kuşağı olarak büyük görevler düşüyor” diyen Zorlu, çocuklara dijital çağda doğduklarını hatırlattı. Zorlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Cep telefonlarınızı, sadece sosyal medya ve magazin için kullanmayın. Onun içinde dünya var. Dünyada kimler ne yapıyor? Araştırın. Yani teknolojiyi araştırıp öğrenmek için kullanın. Tatilde, boş vaktiniz olduğu zaman, ‘Dünyada neler yapılıyor?’, ‘Kim ne yapıyor?’ sorularına yanıt arayın. Ailede de, devletin kurumlarında da eğitim çok önemli. Çok çalışın; azmedin. Eğitimsiz bir yere varılmaz. Bunu unutmayın! Dedikodudan uzak durun; onunla bir yere gidemeyiz.”

Vestel’in sahibi iş adamı Ahmet Nazif Zorlu, ziyaretin sonunda konuklarını kırmadı. Günün anısına fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

“BAŞARILI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZ KALIR”
Yarışmaya katılan başarılı öğrencilere böyle bir imkân tanıdıkları için Denizli Ticaret Odası ile Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür eden AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık yeni neslin ufkunu açacak her türlü çabayı önemsediklerini ve katkı sağlamaya çalıştıklarını anlattı.

DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ise, “Öğrencilerimize, günübirlik gezilerinden geriye unutulmaz anılar kaldı” dedi, Denizli’deki sivil toplum kuruluşlarının arasında örnek bir dayanışmayla böyle güzel bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90