“Melek Yatırımcı Atölyesi” Denizli’de anlatıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Melek Yatırımcı Atölyesi” Denizli’de anlatıldı

“Melek Yatırımcı Atölyesi” Denizli’de anlatıldı

Koordinatörlüğünü Denizli Ticaret Odası’nın yaptığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli İl Genç Girişimciler Kurulu tarafından “Melek Yatırımcı Atölyesi” etkinliği düzenlendi. İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen, Türkiye’de girişimci ve melek yatırımcının artması için

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Haziran 2015 Pazartesi, 11:53

çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için her sene en az 100 bin kişinin iş alanına dahil olması gerekiyor” dedi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknokent binasında gerçekleştirilen etkinliğe, Dünya Bankası Danışmanı Oltaç Ünsal, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Berrak Kutsoy, PAÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Adak, TOBB Denizli İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen ve icra komitesi üyeleri, TOBB Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Semra Akça Acar ve icra komitesi üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren TOBB ic-civan-sozkesenDenizli İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Civan Sözkesen, Türkiye’de girişimci ve melek yatırımcının artması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Melek yatırımcılık, melek girişimcilik son zamanlarda çok etkili iki kavram. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için her sene en az 100 bin kişinin iş alanına dahil olması gerekiyor. Biz de bu tarz etkinlikler düzenleyerek Türkiye’de girişimcinin ve melek yatırımcının artması için çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki aylarda G3 formunu düzenleyeceğiz. Bu forum, Türkiye’nin en büyük girişimcilik zirvesidir. Birebir genç girişimcilerin fikirlerinden yararlanılmış olacaktır. Ayrıca Türkiye’nin ilk hayal akademisini Denizli’de gerçekleştireceğiz. Proje, başarılı olursa diğer illere de yayılacak. Denizli olarak bu projenin öncüsü olduk. Girişimcilik üzerine kısa filmler çekmeyi planlıyoruz. Çünkü girişimcilerin önündeki engellerden biri de ailelerdir. Kısa filmlerle aileleri girişimcilik yönünde etkileyip çocuklarını desteklemelerini sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

PAÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Adak ise Teknoknet destekleri ve Denizli Teknokent hakkında bilgiler aktardı.

Daha sonra konuşan Dünya Bankası Danışmanı Oltaç Ünsal, öğrenci, genç yönetici ve girişimcilere melek yatırım alanındaki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

ic-2
Girişimcilerin büyük bir bölümünün daha önce şirket kurmadığı için tecrübesiz olduklarını vurgulayan Ünsal, “Girişimcilerin hiç yapmadıkları veya düşünmedikleri iş süreçleri ile ilgili basit ayrıntılar, daha önce karşılaşmadıkları için öngöremedikleri durumlar ve yeni sektörlerde bağlantılar gibi finansman dışındaki iş süreçlerinde yardıma ihtiyaçları vardır. Bu nedenle girişimcilerin, tecrübeler ve bağlantılarda desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Yönetim Kurulu

 

dto-baskani

Uğur ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Meclis

Salih SARIKAYA

Meclis Başkanı

İletişim Bilgileri

Yönetim Kurulu Başkanı 295 00 10
Meclis Başkanlığı 296 00 15
Genel Sekreter 295 00 20
Genel Sekreter Yardımcıları 295 00 21 295 00 22
Personel ve Yazı İşleri Müdürlüğü 295 00 24
Ticaret Sicil Müdürlüğü 295 00 30
Hesap İşleri Müdürlüğü 295 00 40
Oda Sicil Müdürlüğü 295 00 45
Araştırma Geliştirme Müdürlüğü 295 00 50
Dış Ticaret 296 00 55
Basın ve Halkla İlişkiler 295 00 70 295 00 71
Kurumsal İletişim ve Organizasyon 295 00 75
Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-EGE) 295 00 80
Bilgi İşlem 295 00 95
Santral Telefon 295 00 00
Faks 295 00 90