REKLAMI GEÇ

Avrupalı turizm acentaları Güney Ege turu kapsamında Denizli’yi gezdi

Avrupalı turizm acentaları Güney Ege turu kapsamında Denizli’yi gezdi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), bölgenin alternatif turizm kaynaklarını Avrupalı seyahat acentalarına tanıttı. 6 gün süren tur kapsamında acenta sahipleri Denizli’yi de gezdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mayıs 2024 Cuma, 15:04

Aydın, Denizli ve Muğla’nın alternatif turizm çeşitliliğinin öne çıkartıldığı tanıtım turu, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Aydın Ticaret Odası, Denizli Ticaret Odası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ve Almanya’daki Türk seyahat acenteleri birliği iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Altı gün süren etkinlikte Almanya’daki Türk Seyahat Acenteleri Birliği’ne bağlı 25 seyahat acentesi yetkilisine Güney Ege Bölgesi’nin alternatif turizm rotaları tanıtıldı. Ayrıca turizmcilerle görüşmeler gerçekleştirildi.

Turun Aydın bölümünde AYTO Kültür Evi, Aydın arkeoloji Müzesi, Aydın’ın geleneksel çarşısı ve Sevgi Yolu, Tralleis, Priene, Milet, Aphrodisias Antik kentleri, Karacasu, Didim Apollon Tapınağı, İlyas Bey Camii, Karina Koyu, Doğanbey Köyü ziyaret edildi.

Muğla’da ise Milas’ın Çomakdağ köyünde geleneksel köy düğünü yerel halk tarafından ziyaretçilere canlandırıldı. Stratonikeia Antik Kenti, İncirlin Mağarası, Köyceğiz’de Yuvarlakçay, Akyaka, Muğla merkezde Saburhane, Arasta ve Kültür Yolu ziyaret edildi.  Dalyan’da ise gerçekleştirilen tekne turunda ziyaretçiler, doğa harikası Dalyan lagünü ve İztuzu plajının yanı sıra kaya mezarlarını görme imkanına ulaştılar.

Tanıtım turunun Denizli bölümünde Denizli’deki termal turizm olanaklarını deneyimleyen ziyaretçiler ayrıca, Laodikeia Antik Kenti ile geleneksel dokumaları ve mimarisiyle farklı bir ambiyansa sahip Buldan’ı ziyaret ettiler.

GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan etkinliği şöyle değerlendirdi:

“Alternatif Turizmde Yeni Destinasyonlar Sonuç Odaklı Programı” yürütmektedir. Bu çerçevede bölgemizde alternatif turizm ögelerinin tanıtımına ve geliştirilmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirmekteyiz.  Söz konusu tanıtım turu da bu faaliyetler arasında yer almaktadır. Bu faaliyet neticesinde, bölgemizdeki alternatif kültür destinasyonlarının Avrupa’daki seyahat acentelerinin turlarına eklenmesini hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı