REKLAMI GEÇ

Denizli havlusunun tanıtımı böyle yapılacak

Denizli havlusunun tanıtımı böyle yapılacak

Denizli’de bu yıl 4. kez 6 Mart’ta ‘Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü’ kutlanacak. Kutlama etkinlikleri kapsamında kullanılacak bir minibüse 150 Denizli Havlusu’yla 1 haftada giydirme yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2015 Cumartesi, 17:14

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı İsa Dal, kaliteli Denizli Havlusu ve bornozunu tanıtmak, yeni pazarlar bulmak için çalışma yapmaya devam edeceklerini söyledi. 6 Mart’ta, Bayramyeri Meydanı’ndan başlayacak kortej yürüyüşün Delikliçınar Meydanı’nda sona ereceğini belirten DETGİS Başkanı İsa Dal, yaklaşık 200 protokol üyesi ve davetlinin bornoz giyerek kortej yürüyüşüne katılacağını ifade etti.

Dal, “Her yıl artan davetlilerle ve Denizli halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirdiğimiz 6 Mart ‘Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü’ nü bu yılda çok renkli kutlayacağız. Etkinliklerimizde farkındalık oluşturmak insanların ilgisini kaliteli Denizli Havlusuna bir kez daha çekmek için çeşitli ebatlardaki 150 havluyu bir araya getirerek araç giydirmesi yaptık. Denizli’de ilk kez yapılan havlu ile araç giydirme çalışmasını bir iki araç üzerinde daha uygulayacağız. Bu araçlar etkinliklerimiz kapsamında yapacağımız kortej yürüyüşünde kullanılacak. Etkinliklerimiz kapsamında halkımıza da 15 bin adet kaliteli Denizli havlusu dağıtımı yapacağız” dedi.

DÜNYAYA HAVLU SATIYORUZ
Çin’den güney Amerika, Afrika’ya, Avusturya’dan, Alaska’ ya dünyanın 150 farklı ülkesine yıllık 350 milyon adet Türk havlu ve bornozu ihraç edildiğini, Türkiye’den ihraç edilen her on bornozdan 8’inin, her on havludan da 7’sinin Denizli’de üretildiğini anlatan DETGİS Başkanı İsa Dal, “Binlerce kişiyi de istihdam sağladığımız, dünyada ismimizi duyurmaya başladığımız tekstil ve konfeksiyon sektöründe daha ileriye gitmek için tanıtıma, kaliteli üretime ve yeni Pazar arayışlarına ağırlık vermeliyiz. 4 yıldan bu yana kutladığımız ve Denizli mize has özel günümüzle insanlarımızın, sektör temsilcilerimizin ve müşterilerimizin dikkatini çekmeyi başardık. Önümüzdeki yıllarda da günümüzü kutlamaya devam edeceğiz. Ancak her yıl etkinlik programımız bir önceki yıla göre çok farklı olmak zorunda. Ancak bornozlu kortej yürüyüşümüz ve ücretsiz binlerce havlu dağıtımımız günümüzün bel kemiği etkinliği olarak her yıl yapılmaya devam edilecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı