REKLAMI GEÇ

Denizli Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihalesi yapıldı

Denizli Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihalesi yapıldı

Gürlek’te kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) altyapı ihalesi Ankara’da yapıldı. Keşif bedeli 455 milyon lira olan ihalenin sonucu inceleme sonrası açıklanacak. Ardından da işe başlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Eylül 2023 Cuma, 11:01

Honaz ilçesine bağlı Gürlek ve Kocabaş mahalleleri arasında kurulması planlanan 2,5 milyon metrekare büyüklüğündeki Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ertelenen altyapı ihalesi Ankara’da Sanayi Bakanlığı koordinasyonunda yapıldı.

İhalede Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Puslu da hazır bulundu. Firmaların teklif verdiği altyapı işinin 455 milyon lira keşif bedeli olduğu öğrenildi.

SONUÇ AÇIKLANACAK, İLK KAZMA VURULACAK
Kurul teklifleri değerlendirdikten sonra ihaleyi alan firmayı önümüzdeki süreçte kamuoyuna duyuracak. İhaleyi kazanan firma yeni OSB’nin kanalizasyon ve temiz su şebekeleri ile yollarını yapacak. İhale kapsamında ayrıca mekanik imalatlar da yer alıyor. OSB yönetimi sonraki süreçte doğalgaz ve telekomünikasyon altyapısı için de ihaleler gerçekleştirecek. Yaklaşık iki yıllık bir altyapı sürecinin ardından Makine İhtisas OSB yeni yatırımcılarına kapılarını açacak.

DSO’DAN AÇIKLAMA
Denizli Sanayi Odası, ihale ile ilgili “Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yaklaşık 455 milyon Türk Lirası keşif bedelli altyapı ihalesi Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda yapıldı. İhaleye katılan firmalara teşekkür ediyor, kısa zaman sonra kesinleşecek sonuçların bölgemize ve sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” açıklaması yapıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı