REKLAMI GEÇ

Denizlili firmaların tasarımları görücüye çıktı

Denizlili firmaların tasarımları görücüye çıktı

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü kapsamında Denizli Fashion Week defilesi yapıldı. Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve 40 mankenin 13 tekstil firmasının havlu, bornoz, giyim ve plaj tasarımlarını sergilediği defilede en büyük ilgiyi bornozdan yapılan gelinlik çekti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2016 Pazartesi, 09:31

 

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
denizli-fashion-weekte-bornozdan-gelinlik-2Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü kapsamında düzenlenen Denizli Fashion Week defilesi Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı salonunda yapıldı. Defileye sanayici, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye’de ilk kez gün boyu süren ve 40 mankenin katıldığı defilede Denizli’de üretim yapan 13 firmanın 350’ye yakın kreasyonu tanıtılması yaklaşık 9 saat sürdü.

Defilede firmaların yeni kreasyonu olan, havlu, bornoz, ev ve plaj giyimi gibi ürünleri mankenler tarafından sergilendi. Defilede en çok ilgiyi bornozdan yapılan gelinlik çekerken, transparan plaj giysileri de göz doldurdu. Denizli Fashion Week kapsamında yapılan defile, Avrupa’da yapılan moda haftalarını aratmadı.

DETGİS Başkanı İsa Dal, Türkiye’de ilk kez gün boyu süren defilenin Denizli’de yapıldığını belirterek, “Bu defileyi televizyonlardan izleyenler, Newyork’da olduğunu düşünebilir. Dünyanın çok sayıda ülkesine 200 milyon doların üzerinde ihracat yapan 13 firmanın ürünleri Denizli moda haftasında sergilendi. Tasarımcılara imkan verildiğinde havlu ve bornozla neler yapabilecekleri gördük. Havlu ve bornoz deyip geçmeyelim, bornozu sadece banyodan sonra değil, giyip sokakta dolaşabileceğimiz şekilde olacağını gelinlik ve damatlık olabileceğini de gördük. Tasarımlar büyük ilgi çekti. Tabi en büyük ilgiyi de bornozdan tasarlanan gelinlik çekti” dedi.

denizli-fashion-weekte-bornozdan-gelinlik-ic

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı