REKLAMI GEÇ

DETKİB’de tek aday KOCASERT

DETKİB’de tek aday KOCASERT

Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB), genel kurula tek adayla gidiyor. Nisanda yapılacak 17. olağan genel kurul için Süleyman Kocasert isminde anlaşma sağlandı.

/ DENİZLİHABER / 16 Şubat 2010 Salı, 19:27

Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB), genel kurula tek adayla gidiyor. Nisanda yapılacak 17. olağan genel kurul için Süleyman Kocasert isminde anlaşma sağlandı. Adaylardan Kocasert ve Oğuzhan Katrancı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, seçimlere birlik halinde gitmelerinin şehrin lehine olacağını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının, modern toplumların ve demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirten Kocasert, “Özellikle günümüzde adını sıkça telaffuz ettiğimiz ve ihtiyacını derinden hissettiğimiz özgürlükler ve demokrasi, fonksiyonlarını yerine getiren ve çalışan sivil toplum örgütleriyle daha da güzel ve anlamlı. DETKİB, 2 milyar doları aşan ihracatıyla Denizli ekonomisinin büyük çarklarından biridir. Oğuzhan Katrancı ile bir olmak, şehrimizin çıkarları doğrultusunda aynı hedefe kilitlenmek benim için büyük gururdur.” dedi. Katrancı ise 2009 yılında ABD ve Avrupa’da ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını, Denizli’nin ekonomisi ihracata dayalı olduğu için olumsuz etkilendiğini hatırlattı. Katrancı, “Bu olumsuzluklara rağmen Denizli, krizi en iyi yöneten şehirlerden birisidir. İhracatımızın 2009 sonundan itibaren toparlanma sürecine girdiği bu günlerde sanayicinin kendi içinde rekabete değil, daha sıkı birliğe ihtiyacı vardır.” diye konuştu. Daha sonra Kocasert ile Katrancı tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi.
SÜLEYMAN KOCASERT KİMDİR?
Denizli’nin Buldan ilçesinde, 1971 yılında dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Uluslararası Pazarlama Stratejileri üzerine yüksek lisans yaptı. Uzun süre özel sektörde profesyonel yönetici olarak, ihracat pazarlama müdürlüğü ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. Modeko Tekstil’in sahibi olan Kocasert, ev tekstili ürünlerini Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihraç ediyor. İki dönem Genç Tüccar ve İş Adamları Derneği (GETİAD)’nde yönetim kurulu üyesi olan Kocasert, kurucularından olduğu Denizli Havacılık ve Yamaç Paraşütü Kulübü (DENHAVK)’nün de bir dönem başkanlığını yaptı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) Yönetim Kurulu üyesi de olan, 2005 yılında İzmir’de düzenlenen UNIVERSİAD’ın Milli Takım kafile başkanlığını yapan ve 2011 Üniversite Kış Oyunları’nın Erzurum’a alınmasına çalışan Süleyman Kocasert, iki yıldan beri Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA)’nde Türkiye’yi temsil ediyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı