GEKA, sosyal sorunların çözümü için proje bekliyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GEKA, sosyal sorunların çözümü için proje bekliyor

GEKA, sosyal sorunların çözümü için proje bekliyor

Güney Ege Kalkınma Ajansı, 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, temel sosyal sorunların çözümüne katkı sağlayacak uygun proje önerilerini bekliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Nisan 2020 Salı, 10:42

GEKA’nın 2019 yılında yürütmeye başladığı destek programlarından biri olan SOGEP Programı, bölgedeki yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermeyi amaçlıyor. Aynı zamanda, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ile sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak ta programın diğer amaçları arasında yer alıyor.

Programa, “Kar Amacı Güden Kuruluşlar” ile “Kar Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar” başvuru yapabilecek.

GEKA, istihdamı artırma önceliği doğrultusunda; toplumun dezavantajlı kesimlerinin istihdama katılımının kolaylaştırılmasına ve mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine, genç istihdamını artırılmasına ve ildeki ihtiyaçlara uygun alanlarda nitelikli ve üretken sermayenin geliştirilmesine yönelik projelere öncelik verecek.

İki aşamalı yürütülecek başvuru aşamasında öncelikle, adayların en geç 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar, Ajansın geka.gov.tr web sitesinde yer alan SOGEP Proje Öneri Formunu doldurarak pyb@geka.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Ajans tarafından programın amacına ve önceliklerine uygun bulunan proje fikirleri ikinci aşamaya geçecek. Böylece, başvuru sahibi kurum ile birlikte GEKA koordinasyonunda proje geliştirme çalışmaları gerçekleştirilecek. Aydın, Denizli ve Muğla’dan değerlendirmeyi geçen projeler uygulanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı