REKLAMI GEÇ

Genç tasarımcılar ödüllerini aldı

Genç tasarımcılar ödüllerini aldı

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması”nın kazananı “Aşkın Dönüşümü” isimli çalışmasıyla Merve Gümüş oldu.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 6 Eylül 2014 Cumartesi, 11:49

Ev ve plaj giyiminde yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla DENİB’in, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlediği “Dönüşüm” ana temalı 3. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın final defilesi, bir otelde gerçekleştirildi.

Defileyi; Vali Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Süleyman Kocasert ile davetliler izledi.

Genç tasarımcılar Hatice Kübra Çiçek, Mavisu Demirdağ, Merve Gümüş, Nurten Yüksel, Sema Çağlar, Serkan Günay, Sevilay Atalay, Sezer Aksoy, Özüm Atalay ve Yasemin Şenhazırladığı ev ve plaj giysilerini,mankenler Özge Ulusoy, Irmak Atuk, Sema Şimşek, Carlos Martin eski futbolcu Pascal Nouma, jürinin ve izleyenlerin beğenisine sundu.

Tasarımların değerlendirmesini de Emre Erdemoğlu, Erol Albayrak, Gül Ağış, Özlem Erkan, Özlem Süer, Erdal Güvenç, Elvan Özkavruk Adanır, Muammer Kapucuoğlu, Deniz Kaprol, Emre Erdemoğlu, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkan Yardımcısı İsa Dal’dan oluşan jüri yaptı.

YURT DIŞINDA EĞİTİM DESTEĞİ
Jürinin puanlaması sonunda “Aşkın Dönüşümü” adlı koleksiyonu hazırlayan Merve Gümüş, birinciliği kazandı. Yurt dışında eğitim hakkını da elde eden genç tasarımcı, 10 bin liralık para ödülünün de sahibi oldu. Merve Gümüş’e çekini, Vali Abdülkadir Demir verdi.
Yarışmanın ikinciliğini Nurten Yüksel, üçüncülüğü de Yasemin Şen kazandı. Sezer Aksoy’un tasarımı da özel ödüle layık görüldü.

anons

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı