REKLAMI GEÇ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Denizli’nin işgücü, istihdam ve meslek eğitim ihtiyacını belirlemek ve verimliliği artırmak amacıyla yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nın dördüncüsü yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ekim 2018 Cuma, 14:32

Denizli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu bu yıl dördüncü olağan toplantısını yaptı. Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ali Cergibozan başkanlık yaptı.

İşgücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya Denizli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Emel Uludağ, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, Denizli İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin Başgün, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Ticaret Odası Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Akay Gündoğan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Ticaret İl Müdürlüğü Şube Müdürü Şeref Koç, Güney Ege Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Barış Kıyak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Erbeği, Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Veysel Bozcayoca, Türk-İş Temsilcisi Yakup Çetin, Hak-İş Temsilcisi Hanım Oğuz, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş katıldı.

Vali Yardımcısı Ali Cergibozan yaptığı konuşmada’’ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’nın temel amacı istihdamı artırıcı eylem planlarının geliştirilmesi, mesleki eğitim çalışmalarına ağırlık verilmesi ile birlikte istihdamın artırılmasıdır. Bu anlamda ilimizde başarılı bir yol kat edildi. Gerek İŞKUR gerekse diğer kurum ve kuruluşlarımız gayretle çalışmaktalar. Kamu sektörü, özel sektör ayrımı yapmaksızın istihdam alanı yaratmak için planlamalar yapmaktalar. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Denizli’de istihdamda artış bekliyorum’’ dedi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık ise Denizli İŞKUR tarafından gerçekleştirilen, 20 ve üzeri çalışanı olan 1600 işyerini kapsayan İşgücü Piyasası Analizinin sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı