REKLAMI GEÇ

Kazakistan ile işbirliği anlaşması imzalandı

Kazakistan ile işbirliği anlaşması imzalandı

Türkiye-Kazakistan Yatırım İş Forumu’na katılmak üzere Kazakistan’a giden DSO heyeti, Güney Kazakistan Bölgesi Ticaret Sanayi Odası ile işbirliği anlaşması imzaladı.

/ DENİZLİHABER / 12 Haziran 2008 Perşembe, 00:00

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Yılmaz’ın başkanlığında; Meclis Üyesi Yüksel Arpacı, Genel Sekreter Dr. Bülent Uygun ve Denizli Sanayi Odası üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet, Türkiye-Kazakistan Yatırım İş Forumu’na katılmak üzere Kazakistan’a gitti. Haziran ayı başında yapılan forum, Güney Kazakistan’ın Shymkent şehrinde gerçekleştirildi. 2 gün süren forumda, ‘Kazakistan ve Türkiye’nin ekonomik ve yatırım potansiyeli, Türkiye’nin Kazakistan’daki yatırım tecrübesinin başarı hikayesi’ konuları ele alındı.

Kazaklarla işbirliği anlaşması imzalandı

DSO heyeti, forum sonrasında, Kazakistan’da yaşayan Türk iş adamlarını ziyaret ederek, Kazakistan hakkında görüş alışverişinde bulundu. Güney Kazakistan Bölgesi Ticaret Sanayi Odası ve Denizli Sanayi Odası arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşmayı, Güney Kazakistan Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gülnar Sarsenova ve Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İsmail Yılmaz imzaladı.

İkinci işbirliği anlaşması yolda

Heyet daha sonra, Kazak ve Rus iş adamları ile görüşmelerde bulundu. Heyet, Kazakistan yatırımlarından sorumlu olan Kazak İnvest firmasını ziyaret ederek, Denizli ve Denizli ekonomisi hakkında bir brifing verdi. Kazak Invest ve DSO arasında bir işbirliği anlaşması oluşturulması için çalışma başlatılmasına karar verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı