REKLAMI GEÇ

KRİZ ABARTILIYORMUŞ!

KRİZ ABARTILIYORMUŞ!

Denizli’de bir firmanın açılışında konuşan Vali Yavuz Erkmen, krizi medyanın abarttığını ileri sürdü.

/ DENİZLİHABER / 10 Ekim 2009 Cumartesi, 17:01

Son yıllarda yaşanan küresel krizden en çok etkilenen illerin başında şüphesiz Denizli geliyor. 10 büyük firmanın kapısına kilit vurduğu, 7 işadamı ve esnafın intihar ederek yaşamına son verdiği Denizli’de krizin olmadığının açıklaması Denizli’nin en üst düzey yetkilisi Vali Yavuz Erkmen’den geldi.

Gazeteciler abartıyor
Bir firmanın açılışında konuşan Vali Yavuz Erkmen, Denizli’nin ekonomik krizle ilgili sıkıntılarını aştığını ve medyanın genelleme yaparak Denizli’yi de bu durumun içine kattığını söyledi. Erkmen, “Son dönemlere baktığımızda Denizli’nin ekonomik krizden yükselişe geçtiğini görmekteyiz. Denizli’de kriz yok. Gazetelerde haberleri genelleme yaparak veriyor. Şu anda açılışını yaptığımız firmanın sahibine sordum, işlerinin iyi olduğunu söyledi. Menderes Tekstil’de Zeki Bey’e sordum, yoğunluktan sipariş alamayacaklarını söyledi. Durum böyle olunca demek ki işini yapan yapabiliyor. Denizli’de sigortalı sayısında artış var, işsizlik sigortası iptal edenlerde de artış gözleniyor” dedi.

Peki rakamlar ne diyor?
Vali Erkmen’in açıklaması dikkat çekici. Peki işsizlik rakamları nediyor. İşte rakamlar; İŞKUR’un son kayıtlarına göre işsizlik oranı 31.161.
Denizli’de 10 bin 535 kişi işsizlik parası için müracaat etti, ancak 9 bin 422 kişisi yararlandı. Ayrıca Denizli’de son bir yıl içinde ekonomik krizden dolayı Kaleiçi’nde esnaf olan Murat Bitiktaş, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Atak Tekstil’in sahibi Mehmet Ağcabay, Funika Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen, esnaflık yapan Halil İbrahim Çetin, Mehmet Gökçe ve Nurettin Sazak, muhasebeci Hüseyin Ertaş, CHP Sarayköy İl Genel Meclis Üyesi Serbest Muhasebeci Mehmet Harmanda intihar ederek yaşamına son verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı