REKLAMI GEÇ

MÜSİAD’dan Ankara çıkarması

MÜSİAD’dan Ankara çıkarması

Denizli Milletvekillerini Ankara’da ziyaret eden MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Denizli Şubesi heyeti, ekonomik krizin boyutlarını anlatıp çözüm için birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

/ DENİZLİHABER / 9 Eylül 2008 Salı, 00:00

MÜSİAD Ankara Şubesi’nin düzenlediği iftar programı ve Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısına katılan MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Ayhan Doğruyol, Başkan Yardımcısı Mehmet Akgün, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Uğur Gökçen, Abdullah Doğrar, Muhammed San ve Mehmet Yıldız’dan oluşan heyet, MHP Milletvekili Emin Haluk Ayhan, CHP Milletvekili Ali Rıza Ertemur, DSP Milletvekili Doç.Dr. Hasan Erçelebi ve AK Parti Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan’ı ziyaret etti. Başkan Doğruyol, Denizli ekonomisinin içinde bulunduğu sıkıntıyı anlattı.

Başkan Doğruyol, “Hükümet tekstili gözden çıkarmış. Denizli ve Türkiye’nin istihdam ayağını tekstil sektörü oluşturmaktadır. Bu nokta gözardı ediliyor. Düşük kur politikası, enerji ve diğer maliyetlerin yüksek olması dünyayla rekabet etmemizi engelliyor. Piyasadaki aşırı likidite sıkıntısı belimizi büktü. Artık günü nasıl kurtarırız derdine düştük. Hal böyle olunca Denizli’de firmalarımız Mısır ve benzeri ülkelere kaçıyor. Yakında firma kalmayacak. Hükümetin ekonomi kurmayları teorikte iyiler ancak sahayı bilmedikleri için bir çözüm üretemiyor. Biz teori değil pratik, icraat istiyoruz. Denizli milletvekillerimizden de, siyasi ayrımcılık yapmadan birlikte hareket ederek sorunumuza çözüm bulmanızı istiyoruz” dedi.

Denizli’nin içinde bulunduğu ekonomik soruna çözüm için çalıştıklarını belirten AK Parti Milletvekili Erdoğan, “Konunun çözümü için gerekli girişimlerde bulunduk. Denizli heyetinin Başbakan ile yaptığı görüşmeden somut çözümler elde edeceğimize inanıyorum” diye konuştu. Denizli’de bazı çalışmaların ahbap çavuş ilişkisiyle yürütüldüğüne dikkat çeken CHP Milletvekili Ertemur, “Başbakanla görüşmeye Denizli’den platform geliyor, milletvekilleri olarak bize bilgi verilmiyor. Bizden saklanıyor. Platformda da kendilerinin belirlediği birkaç isim var sadece. Platform Denizli’yi değil AKP’yi temsil ediyor. İktidarıyla, muhalefetiyle hep birlikte hareket etsek ve masaya yumruğumuzu vursak istediğimizi elde ederiz. Bizim önceliğimiz Denizli, Denizli’nin sorumları” dedi.

Hükümetin uyguladığı hatalı makro ekonomik politikanın sancısını Denizli ve tüm Türkiye’nin çektiğini dile getiren MHP Milletvekili Ayhan, “Ekonomiyi yanlış yönetiyorlar. Bunun faturasını başta işadamları olmak üzere halka ödettiriyorlar. Bakanlar Kurulu’nun 2008 yılı için belirlediği dolar kuru ortalama 1.33 YTL. Şu an kur nerede? Kendi aldıkları karara kendileri uymuyor. Denizli sanayicisinin, ihracatçısının kendi kabuğunu da kırması gerekiyor. Dar düşünmeyi bırakmalı. Ortada da bir sorun var bunun da aşılması gerek. Biz, birlikte çalışmaya, ortak çözüm üretmeye Denizli’yi daha iyi yerlere getirmeye her zaman varız” diye konuştu.

AKP’li vekillerin tek başlarına hareket etmek istemeleri nedeniyle Denizli’nin sesinin zayıf kaldığını açıklayan DSP Milletvekili Erçelebi, “Denizli için gücümüzü birleştirmek zorundayız. İktidarı muhalefeti birlikte hareket ederek çalıştığımız takdirde Denizli çok şeyler kazanır. Ama maalesef bu olmuyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı