REKLAMI GEÇ

Sezer International’ın kurucusu Ertuğrul Sezer: Denizli’nin kazancı büyük olacak

Sezer International’ın kurucusu Ertuğrul Sezer: Denizli’nin kazancı büyük olacak

Kısa süre önce dijital finans alanında hizmet vermeye başlayan Sezer International muhteşem bir açılış töreniyle, Denizli’ye ‘merhaba’ demişti. Sezer International’ın kurucusu dünyaca ünlü iş insanı Ertuğrul Sezer Denizlihaber’e çok özel bir röportaj verdi, merak edilenleri yanıtladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2022 Cumartesi, 09:00

Sezer International 26 Şubat tarihinde Çamlık’ta bulunan ofislerinde görkemli bir açılışla hizmete başlamıştı. Büyük açılış törenine Denizli’nin önde gelen iş insanlarının yanı sıra yerli ve yabancı ortaklar ve yatırımcılar da katılmıştı. Sezer International açılış töreniyle adından sıkça söz ettirdi. Sezer International dijital finans alanında yerli ve yabancı danışanlarına hizmet verecek, yatırımlarını daha değerli kılacak.

Aslen Çivrilli olan dünyaca ünlü Denizlili iş insanı Ertuğrul Sezer, küçük yaşlarda ailesiyle beraber Fransa’ya yerleşti. Öğrenimini İsviçre’de Makine Mühendisi olarak tamamladı. Uzun yıllar boyunca yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza attı. Daha sonra Sezer International’ın partner şirketi olan, Level Up Invest’in kurucuları ile yolları kesişti. İş insanı Ertuğrul Sezer sizler için bu süreci ve yaptıkları işleri Denizlihaber muhabirine aktardı.

Level Up Invest’e ortak olmaya nasıl karar verdiniz?
Level Up Invest’in proje ve kuruluş evrelerinden itibaren olaya dahildim. Sonrasında şirket bana partner şirket olmayı teklif etti. Ben de olumlu değerlendirdim. Bugün her ne kadar partner şirket olsam da Level Up Invest’in bütün projelerine katılıyorum. Birlikte yürütüyoruz.

Finans sektörünü seçmenizdeki en önemli etken nedir?
Finans sektörü günümüzün gözde sektörü olmaya adaydır. Ben ve eşim Züleyha Sezer daha önceki dönemlerde de finans sektöründe gerekli tecrübe ve birikimlere ulaştık. Level Up Invest’in CEO’ları Tolga Dinler ve Hicabi Pala ile yaptığımız görüşmelerde de bu sektörde birlikte daha başarılı olabileceğimiz konusunda ortak fikre vardık.

Türkiye’ye neden döndünüz?
Aslında Türkiye’ye tam anlamıyla bir dönüş sağlamadım. Bir ayağım hala yurt dışında yılın belli zamanlarında gidip geliyorum. Yurt dışında belli bir seviyeye geldim, artık ülkeme ve memleketime de katkıda bulunmak istiyorum.

Yaptığınız işi tanımlar mısınız?
Yatırımlarıyla birlikte bize katılan ortaklarımızın, yatırımlarını iyi bir şekilde değerlendirerek hepimizin daha kazançlı ve büyük projelerde birleşmemizi sağlıyoruz. Yatırımcıların eksik kaldıkları noktaları tamamlıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz bence en önemlisi de bu. Hedefimiz her iki taraf içinde ultra bir memnuniyet.

Yatırımcılarınızı nasıl seçiyorsunuz?
Yatırımcılar bizi değil, biz yatırımcıları seçiyoruz. Bize başvuran yatırımcıların profillerini ve verilerini inceleyerek onların arasından seçimleri yapıyoruz. Buradaki amacımız yeni yatırımcılar bulmak değil, birlikte kazanıp birlikte büyüyebileceğimiz dostlar edinmek.

Yatırımcılarınızla nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Denizli’nin potansiyelini hepimiz biliyoruz, bizim amacımız mevcut olan bu potansiyeli değerlendirerek hep birlikte daha yukarı taşımak. Denizli’nin kazancı büyük olacak.

Kaç kişilik bir ekiple hizmet veriyorsunuz?
Sezer International olarak ekibimiz şu an alanında uzman 8 kişiden oluşuyor. Çalışanlarımızın 4 tanesi yurt içinde, 4 tanesi yurt dışında faaliyet gösteriyor. Yatırımcılar hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Çamlık’ta bulunan ofisimize gelip, misafirimiz olabilirler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı