TMSF Aynes Gıda ihalesini onaylamadı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TMSF Aynes Gıda ihalesini onaylamadı

TMSF Aynes Gıda ihalesini onaylamadı

TMSF, 300 milyondan 350 milyon TL’ye yükseltilen teklifin istenenin çok altında kalması sebebiyle Aynes Gıda’nın satışına onay vermedi. Fon, şirketin eski Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Serin’in ihale sonrasında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ekim 2021 Salı, 22:03

Acıpayam’da kurulu bulunan ve el konulmadan önce Türkiye’nin dördüncü büyük süt üreticisi olan Aynes Gıda’nın satışı için yapılan ve tek teklifin geldiği ihaleye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, onay vermedi.

TMSF’den yapılan açıklamada Aynes Gıda ihalesinin kapalı zarf ve açık arttırma aşamasında 300 milyon TL’lik teklif verildiği, 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilen pazarlık aşamasında da teklifin katılımcı tarafından 350 milyon TL + KDV tutara yükseltildiği belirtildi.

Fon verilen bu teklifin, TMSF Fon Kurulu’nun KPMG’ye yaptırdığı rapora istinaden tespit ettiği 667 milyon TL’lik muhammen bedelin çok altında kalması sebebiyle ihaleyi onaylamadığını açıkladı.

TMSF kayyımlığına devredilen Aynes Gıda’nın satışı için düzenlenen ihalede 4 yatırımcı tarafından şartname alınıp bilgi odasından yararlanılmış ancak yatırımcılardan sadece biri tarafından teklif verilmişti.

Öte yandan şirketin eski Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Serin hakkında, ihale sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle, ‘kamu görevlilerini tehdit’ iddiasıyla TMSF tarafından suç duyurusunda bulunulduğu da belirtildi.

Açıklamada Serin’in ihale sürecini sabote etmeye çalıştığı belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı