Urhan: “Uyuyan devi uyandırmaya geliyoruz" - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Urhan: “Uyuyan devi uyandırmaya geliyoruz”

Urhan:  “Uyuyan devi uyandırmaya geliyoruz”

DEGİAD 14. Dönem Başkan Adayı Hakan Urhan, yönetim kurulu aday listesinin tam kadro katıldığı basın toplantısıyla medyanın karşısına çıktı. Yanına listesinde yer alan 3 kadın yönetici adayıyla açıklama yapan Urhan, “Uyuyan dev DEGİAD’ı uyandırmaya geliyoruz” dedi.

Başak Özlem Ilgaz İçyüz / DENİZLİHABER / 10 Eylül 2018 Pazartesi, 12:40

Kısa adı DEGİAD olan Denizli Genç İşadamları Derneği 13 Eylül’de gerçekleştirilecek olan genel kurulunda yönetime talip olan Hakan Urhan bir basın toplantısıyla gazetecilerin karşısına çıktı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Hakan Urhan’ın medyayla randevusuna yönetim kurulu aday listesindeki isimler de eksiksiz katıldı.

DEGİAD’ın 14. Dönemi için Esra Kasapoğlu Ünlü ile yarışan Başkan Adayı Urhan, basın açıklamasını listesindeki 3 kadın yönetici adayıyla birlikte yaptı. Açıklama öncesi aday kadrosuyla birlikte basına poz veren Urhan, neden aday olduklarını, ne yapmak istediklerini anlattı.

Sözlerine Denizli Genç İşadamları Derneği’nin iki adaylı heyecan içinde geçen seçimleri sayesinde kent gündemine yeniden oturduğu ve konuşulmaya başlandığının altını çizerek başlayan Urhan, “Kim başkan olursa olsun kazanan DEGİAD oldu, olacaktır” dedi.

2 TEMEL ELEŞTİRİ İLE YOLA ÇIKTIK
DEGİAD’ın kendi üyeleri arasındaki networkün sağlıklı çalışmadığı ve kamuoyundaki eski ağırlığını koruyamadığı gibi iki temel eleştiriyle yola çıktıklarına dikkat çeken Urhan, “Bilindiği üzere STK’ların asli görevi üyeleri arasındaki dayanışma ve iletişimi sağlayabilmektir. DEGİAD’ın son zamanlarda asli görevi olan üyeleri arasındaki sosyal ve ticari köprü görme görevini sağlıklı bir şekilde yürütemediği eleştirileri gündemdeydi. Biz de işin açığı aynı eleştirileri paylaşıyorduk. Bir diğer ana gerekçe ise DEİGİAD’ın üyelerin sesi olma konusunda eskisi kadar etkili olamadığı idi. Sektörel problemleri dile getirecek, üyelerin nabzını tutup onlar adına çözüm önerileri ortaya koyabilecek yapıya tekrar kavuşturulmasına yönelik bir beklenti vardı” diye konuştu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK
“Bizler bu eleştireler ve tespitler üzerine artık sadece eleştiren değil elini taşın altına koyan olma kararı vererek yola çıktık” diyen Urhan, yapacakları yönünde de açıklamalarda bulundu.

KATILIMCI DEGİAD
Amaçlarından ilkinin en kısa zamanda DEİGAD’ın örnek network sistemine kavuşmasına yönelik adımları hayata geçirmek olduğunu dile getiren Urhan, DEGİAD’ı başta komisyonlar aracılığıyla olmak üzere tüm üyelerinin karar alma sürecine doğrudan ve dolaylı katıldığı bir yapıya kavuşturma konusunda çalışmalar yapacaklarını belirtti..

DEGİAD SÖZ SAHİBİ OLACAK!
DEGİAD’ın kentin ekonomiden şehirleşmeye her alanında söyleyecek sözü olan, söz sahibi olan bir dernek haline gelmesi için de çaba sarfedeklerine vurgu yapan Hakan Urhan, “Ancak bunu yaparken öyle sosyal medyadan bir iki satırla, bir basın bildirisiyle yetinmeyeceğiz” dedi. Uzmanlarına Ar-Ge raporları hazırlattığı, akademik verilere dayanan tespitler ve çözüm önerileriyle masaya gerçek anlamda bir şeyler koyabilen DEGİAD olarak kentte söz sahibi olmak istediklerini dile getiren Urhan, projeler üreten soruna çözüm odaklı yaklaşan bir DEGİAD için kolları sıvadıklarını belirtti.

Urhan’ın aday listesi şu isimlerdan oluşuyor;

BAŞKAN ADAYI
HAKAN URHAN URHAN BOYA/ URHAN GAYRİMENKUL

ADAY LİSTE
AHMET NURİ ERİKOĞLU ERİKOĞLU YATIRIM HOLDİNG
CAHİDE FENLİ AKMAN DELTA PROJE/DİGİMORE TEKNOLOJİ
CENGİZHAN ÖZTÜRK ÖZTÜRKLER İNŞAAT
CEVAT FAHRİ BERMANT BERMANT SİGORTA
CİHAN EMRE İNCEOĞLU ALİ İNCEOĞLU DERİ /İNCA PETROL
EMEL DEMİR GÖKDELEN İSKELE
EMİN TERZİOĞLU TERZİOĞLU İNŞAAT– EES YAPI OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ
FATİH KUNDAK CASALİNA TEKSTİL
GÜLİZ KELLECİ CENGİZ BEZ TEKSTİL /RENES BALIK
HALİT COZA COZA YAPI /PAÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ DR. ÖĞRETİM ÜYESİ
HASAN DEMİR DEM ÇELİK YAPI
MEHMET ÇAKMAK GÜRÇAK İNŞAAT / ROUTE
MEHMET ERİŞKİN ERİŞKİN OPTİK
MEHMET GÜNEY ÖZEL HARİTA ŞEHİR PLANLAMA /DENİZLİ PREFABRİK
SERDAR DİNÇ BORDO GURME/BORDO ULUSLARARASI TİCARET
SİNAN SALGAR MERCAN KİMYA

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı