DEGİAD: “İstanbul seçimlerinin iptali endişe verici bir karar” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DEGİAD: “İstanbul seçimlerinin iptali endişe verici bir karar”

DEGİAD: “İstanbul seçimlerinin iptali endişe verici bir karar”

Denizli Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaparak, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi yönündeki kararının demokrasi ve ekonomi açısından endişe verici olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2019 Çarşamba, 15:19

DEGİAD Yönetim Kurul tarafından yapılan yazılı açıklamayla İstanbul seçimleri ve Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı şok karar değerlendirildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarlanmasına yönelik aldığı karar ile ülkenin yeniden seçim gündemine döneceğinin belirtildiği açıklamada, sadece hukuk ve demokrasi açısından değil, ekonomi açısından da endişe verici olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Bu kararın, Türkiye’nin ekonomik menfaatlerine uygun olmadığı ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunların aşılması konusunda alınacak tedbirleri geciktireceği de aşikardır. Sandıktan çıkan sonucun meşruiyetine saygı duymanın evrensel hukuk ve demokrasinin bir gereği olduğunu hatırlatır, gerilim ve kutuplaşmanın olmadığı bir seçim süreci yaşanmasını temenni ederiz” denildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı