Konyalıoğlu: “Havaalanı krizi acilen çözülmeli” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Konyalıoğlu: “Havaalanı krizi acilen çözülmeli”

Konyalıoğlu: “Havaalanı krizi acilen çözülmeli”

Havaalanı ile şehir merkezi arasında başlayan yolcu taşıması sorunu bir türlü çözülemiyor. Yaşanan durumdan iş dünyası da son derece rahatsız. Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, yaşananların yolcuları ve misafirlerini rahatsız ettiğini belirtti, “İvedilikle çözülmeli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ocak 2019 Perşembe, 15:35

Çardak Havaalanı ile kent merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan taksilerin devre dışı bırakılması yolcuları ve iş dünyasını rahatsız etti.

Sorunun çözümüne ilişkin bir çağrı da DESİAD’dan geldi. Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, havaalanı ile şehir merkezi arasında yaşanan sorununun hala çözülememiş olmasının vatandaşlar başta olmak üzere misafirleri mağdur ettiğini söyledi.

Konyalıoğlu, “Özellikle soğuk kış aylarında yaşanan bu sorun maalesef sanayi şehri olan Denizli’mize yakışmamaktadır. Sağlık ve kültür turizmi için yaptığımız tanıtım çalışmaları, ki geçen sene başlatılan ve büyük bütçeler ayrılan ‘Termal İyi Gelir’ projesinde milyonlara ulaşılmışken, havaalanındaki sorunların çözümsüz kalması anlaşılır gibi değildir. Ayrıca, yurtdışı ve yurtiçinden ticaret amaçlı gelen müşterilere de bu durum anlatılamamakta ve ilimiz açısından son derece olumsuz bir intiba bırakmaktadır. Konunun taraflarının bir an önce çözüm odaklı çalışma yapması ve hepimizi mağdur eden bu sorunun ivedilikle sonuçlandırılmasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Orcun Alptekin   -  Bağlantı 10 Ocak 2019, 16:34

Bu milletin vekilleri meclisde selfie ve fotograf cektirmekten baska ne is yapar? Bir ilgileniverseler 2 forograf arasinda zahmet olmazsa…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı