REKLAMI GEÇ

Denizlili Makineciler Amerika’yı Keşfetti

Denizlili Makineciler Amerika’yı Keşfetti

Denizli Sanayi Odası, “Denizli Makine Sanayisi’nin Çarkları 2023’e Dönüyor” adlı Ur-Ge Projesi, kapsamında gerçekleştirilen yurtdışı gezilerine Amerika’dan başladı. Geziye 12 firmadan 22 temsilci katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Eylül 2014 Çarşamba, 09:45

Denizli sanayisine yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla Denizli Sanayi Odası, “Denizli Makine Sanayisi’nin Çarkları 2023’e Dönüyor” adlı Ur-Ge Projesi’ni hayata geçirdi. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve 3 yıllık Ur-Ge Projesi, kapsamında gerçekleştirilen ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti, makine imalat sektörünün hedef pazarlarından olan Amerika’ya gerçekleştirildi.

Denizli Sanayi Odası’na kayıtlı 12 firmadan 20 temsilcinin yer aldığı heyete Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci ve Genel Sekreter Zeren Gerelioğlu başkanlık etti.

4 GÜN SÜRDÜ
4 gün süren gezide Dünya’nın ve Amerika’nın en büyük imalat teknolojileri fuarı olan “International Manufacturing Technologies Show” ziyaret edildi. Fuarda Denizlili işadamları, Makine Tanıtım Grubu yönetimiyle de fikir alışverişinde bulunma olanağı buldu. Chicago Ticaret Ataşeliği tarafından düzenlenen toplantı ve Chicago Başkonsolosluğu tarafından verilen davete de iştirak eden DSO heyeti, dünyaca ünlü iş makinesi üreticisi Caterpillar’ın da içinde bulunduğu 3 fabrikayı da program çerçevesinde gezerek üretim aşamalarını yakından inceleme şansı yakaladı.

“BAŞARI HİKAYELERİ YAZILACAK”
Geziyle ilgili değerlendirmede bulunan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Ataşelik ve Başkonsolosluğumuzu dahi şaşırtacak derecede yoğun bir programımız vardı. Zamanımızı çok verimli kullandık ve kısa süre içerisinde birçok kazanım elde ettik; kendimizi ve ilimizi tanıttık, sunumlar yaptık. Makine imalat sektörümüze güveniyoruz ve bu projeye dahil olan her firmamızın bir başarı hikayesi yazacağına inanıyoruz. Chicago’da oldukça başarılı görüşmeler gerçekleştirdik, şimdi beklemedeyiz. Ama projelerimiz durmuyor; gerek makine sektörü için gerekse diğer sektörlerimiz için planladığımız birçok faaliyetimiz var” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı