Tan Tekstil Denizli’den Japonya’ya kumaş ihraç ediyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tan Tekstil Denizli’den Japonya’ya kumaş ihraç ediyor

Tan Tekstil Denizli’den Japonya’ya kumaş ihraç ediyor

Denizli’de tekstil sektörünün önde gelen firmalarından Tan Tekstil A.Ş, ürettiği gömleklik kumaşları Marks&Spencer, Gap, Banana Republic, Next, Gant, River Island, H&M, Benetton, Hugo Boss gibi dünyaca ünlü firmalara satarken, Japonya’ya da ihraç etmeye başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Nisan 2015 Perşembe, 11:18

Osman Nuri BOYACI- Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
Havlu ve bornozun ağırlıkta olduğu Denizli tekstil sektörü kumaş üretiminde de iddialı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde dokuma, boyama, iplik boyama, örme kumaş boyama ve örme tesisleri ile entegre bir tekstil fabrikası olan Tan Tekstil A.Ş., 9 Avrupa Birliği ülkesinden sonra Japonya’ya da kumaş ihracatı yapmaya başladı. Japonya’ya ilk parti gönderildi. Pamuğun kumaş olarak çıktığı entegre tesise sahip olduklarını belirten Tan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tan, 600 çalışanlarıyla yıllık cirolarının 35 milyon dolar olduğunu söyledi.

Tan, “Yılda 10 milyon metre gömleklik kumaş üretiyoruz. Elyafı uzun olduğundan Mısır pamuğunu tercih ediyoruz. Tesisimize giren pamuk, kumaş olarak çıkıyor. Kumaşlarımızı, Marks&Spencer, Gap, Banana Republic, Next, Gant, River Island, H&M, Benetton, Hugo Boss gibi dünyaca ünlü firmalara satıyoruz. Sektörümüzde sürekli yenilikçi olmaya ve araştırmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. İhracatımızı şimdiye kadar Avrupa Birliği ülkelerine yapıyorduk, Japonya’ya da ihracatımız başladı. Bundan sonra Japon samuraylar da Denizli kumaşı giyecek” dedi.

ic

Ürettikleri kumaşın kalitesinin dünyaca tescillendiğini sözlerine ekleyen Tan, “Şu anda 5 milyon dolara yakın olan kumaş ihracatımızın kısa sürede daha da artmasını bekliyoruz. Japonya’nın mal talebi de bunu gösteriyor” diye konuştu.

Yorumlar

zafer   -  Bağlantı 16 Nisan 2015, 14:27

ibrahim tan beyin eline kumaş çok yakışmış. iyi ki bizleri bırakıp ankaraya gitmemiş vekilliğe…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı