Kasapoğlu: "Türk tekstilcisinin motivasyonu yüksek" - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kasapoğlu: “Türk tekstilcisinin motivasyonu yüksek”

Kasapoğlu: “Türk tekstilcisinin motivasyonu yüksek”

Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Türk tekstilcisinin 2018 için iyi bir motivasyona sahip olduğunu kaydetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Ocak 2018 Salı, 17:03

Kasapoğlu, 9-12 Ocak’ta Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtekstil Fuarı’nın dünyanın en önemli ev tekstili fuarı olduğunu belirtti.

Heimtekstil Fuarı’na Denizli’den bu yıl 65 firmanın katıldığını dile getiren Kasapoğlu, “Katılımcı firmalarımızın 34’ü Babadağlı ve BASİAD üyesiydi. Dernek olarak biz de fuarda üyelerimizi yalnız bırakmadık. Üyelerimizle yaptığımız değerlendirmeler ve genel olarak izlenimlerimiz oldukça olumlu. 2018 için iyimser bir tablo var ve 2017’den daha iyi bir yıl olacağı beklentisi var. Tabii bu noktada avro bölgesinden gelen rakamların iyileşmesi de önemli bir faktör. Avrupa’da büyüme 2017 için yüzde 2 oldu ki bu iyi bir oran. Avrupa’da işlerin iyiye gitmesi buradaki ihracatçıya yarayacak. 2018’de Avrupa’daki alıcıların alım konusunda istekli olacaklarını tahmin ediyoruz. Türkiye verileri özellikle yılın ikinci yarısı için mutlu edici ve önümüzde ekonomik bir daralma beklenmiyor. Türkiye üzerinde siyasi bir baskı, sıkıştırma yaşanmazsa ülke olarak son zamanların en iyi dönemini geçirebiliriz. İhracat artıyor, büyüme artıyor, işsizlik de az da olsa bir gerileme görüyoruz. Bu gelişmeler yatırım iştahını da artıracaktır” dedi.

Ekonomide veriler ne kadar önemli olursa motivasyonun da o kadar önemli olacağının altını çizen Kasapoğlu, “Türk tekstilcisinin 2018 için iyi bir motivasyona sahip olduğunu düşünüyoruz. Önümüz açık gözüküyor, uluslararası ilişkilerde yıl içinde bir kriz yaşamazsak 2018 herkes için başarılı geçer” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı