REKLAMI GEÇ

DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası görkemli bir törenle açıldı

DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası görkemli bir törenle açıldı

Denizli’nin genç yaşta yitirdiği iş insanlarından Sadık Emre Çaputçu’nun Genç İş İnsanları Derneğini (DEGİAD) kendi hizmet binasına kavuşturma hayali gerçekleşti. DEGİAD’ın Denizli Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası, düzenlenen törenle açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Ekim 2019 Perşembe, 10:53

Merkezefendi Mahallesi Kasımpatı Sokak’ta bulunan DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binası görkemli bir törenle hizmete açıldı. Düzenlenen törene CHp Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pumakkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çaputçu Ailesi, DEGİAD geçmiş dönem başkanları ve çok sayıda iş insanı katıldı.

ZOLAN, “BU BİNA BÜYÜK BİR VEFA ÖRNEĞİ”
DEGİAD binasının bahçesinde verilen kokteylle başlayan törende konuşan Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan, DEGİAD’ın merhum Başkanı Sadık Emre Çaputçu’nun Atatürkçü ve Denizli’ye hizmet için çabalarından övgüyle söz ederek, hizmet binasının yapımında emeği geçenleri kutladı. Zolan, “Denizli’mize katma değer katan sanayicilerimize başarılar diliyorum, merhum Sadık Çaputçu’nun adını büyük bir vefa örneğiyle yaşatan DEGİAD Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SADIK BAŞKAN’IN HAYALİYDİ”
DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan ise konuşmasında bir hayalin nasıl gerçekleştiğini anlatırken, Her şey Sedat Doğaç’ın ‘satılık arsa’ tabelasını görmesi, başkanımız Sadık Emre Çaputçu’ya söylemesi ve bu arsanın satın alınmasıyla başladı. Ancak binanın temelini atmaya ömrü yetmedi. Önceki dönem başkanımız Melek Sözkesen döneminde temeli atıldı, benim dönemimde de bitirildi.

Bugün hizmete açtığımız bu bina rahmetli Sadık Başkan’ın ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Eminim şimdi bizi gülümseyerek izliyordur. O iyi bir dost, iyi bir sırdaş, Cumhuriyet aşığı ve Atatürkçü bir kişiydi. Mekanı cennet olsun. Denizli için hep güzel şeyler yapabilmek için çalıştı. Modern bir DEGİAD binası onun hayaliydi. Tamamlamak bizim yönetime nasip oldu. DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Hizmet Binamız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

YILLIK AİDATLAR PEŞİN ÖDENDİ
Binanın yapımı için DEGİAD Ailesi’ni oluşturanların büyük fedakarlık gösterdiğini anlatan Urhan, “Dernek binamızın yapımında bize maddi ve manevi olarak bize büyük destek veren Sayın Çaputçu Ailesi’ne teşekkür ederim. Bu büyük destek ve katkı olmasaydı bugün dernek binamız bu hale getirilemezdi. 11, 12 ve 13’üncü dönem yönetim kurullarında görev alanlara, başkanlarımıza da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Sedat Doğaç abimiz var, onun emeği çok büyük. Göreve gelmemizden sonra DEGİAD üyelerimizin maddi ve ayni yardımları çok oldu. Bu süreçte hiçbir karşılık beklemeden bize yardımcı olan, hatta önümüzdeki yıllara ait aidatlarını peşin ödeyerek katkı veren tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum. Tüm bu maddi ve manevi katkılarla binamızı bitirmiş olduk” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelası hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle kesildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı