Denizli OSB Yönetiminden, Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a ziyaret - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli OSB Yönetiminden, Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a ziyaret

Denizli OSB Yönetiminden, Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a ziyaret

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, AK Parti Grup Başkan Vekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı ziyaret etti. OSB’nin çalışmaları, sorun ve taleplerinin değerlendirildiği ziyarette konuşan, Milletvekili Cahit Özkan, Denizli’nin ihracatta, istihdamda salgına rağmen öncü ve lider şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Haziran 2021 Perşembe, 17:42

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DSB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, Başkan Yardımcısı Necip Filiz ile Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Can Sirkeci, AK Parti Grup Başkan Vekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı ziyaret etti.

OSB’nin çalışmaları, sorun ve taleplerinin değerlendirildiği ziyarette konuşan, Milletvekili Cahit Özkan,  Denizli’nin ihracatta, istihdamda salgına rağmen öncü ve lider şehirlerden biri olduğunu söyledi.

ÖZKAN: GEÇEN YILA GÖRE İKİ KATI ÜRETİM VE İHRACAT VAR
Denizli’nin açıklanan büyüme oranlarında lider bir şehir olarak en fazla payı alan illerden biri olduğunu dile getiren Özkan, “Denizli OSB sağladığı önemli istihdamla gözbebeğimizdir, geçen yıla göre enerji ve su tüketimini arttırmıştır. Bu da üretimin ne kadar çok arttığının bir göstergesi. Rakamlara baktığımızda Denizli OSB’nin geçen yılın iki katı üretim ve ihracat gerçekleştirdiğini görüyoruz. Alınan kararlarla, üretim ve yeni istihdamlarla 2021 yılı pandemi ile geçen bir önceki yılın kayıplarını telafi edecektir. Büyüme oranlarımızla 2023 hedeflerimize ilerliyoruz. Sanayi kenti Denizli’ye büyük katkılarından dolayı ben Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuzu tebrik ediyorum. Denizli sanayisinin çok daha yukarılara çıkması için ve Denizli OSB’nin çarklarını daha da hızlı çevirmesi için üzerimize düşen ne varsa şimdiye kadar yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz” dedi.

USLU: BÜYÜME YIL SONUNA KADAR SÜRECEK
OSB Başkanı Abdülkadir Uslu, OSB olarak çalışmaya, ihracat yapmaya, istihdam sağlamaya pandemiye rağmen devam ettiklerini dile getirdi. ülke olarak büyümenin devam ettiğini ve yıl sonuna kadar büyümenin sürmesini beklediklerini aktaran Uslu, “Turizm ve hizmet sektörlerindeki iyileşme ile daha da gelişeceğimizi büyüyeceğimizi ön görüyorum. Bugünkü ziyaretimizde Sayın Cahit Özkan Vekilimize Denizli OSB’nin sorun, talep ve önerilerini ilettik. Teşekkür ediyoruz kendisine bize ve Denizli sanayisine olan katkılarından dolayı” ifadelerini kullandı.

FİLİZ: OSB’LERDE MÜTHİŞ BİR YATIRIM ATAĞI VAR
Denizli OSB Başkan Yardımcısı ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz ise, Başta Denizli OSB olmak üzere tüm OSB’lerde müthiş bir yatırım atağı olduğunu belirterek, “Bunu gözlüyoruz. Öyle ki tüm OSB’lerde yeni arsa talepleri var. Sanayicilerimiz şimdiden pandemi sonrası için yatırım yapıyorlar. Hepsi kapasite arttırımı peşinde.  Ülke  olarak aşılama çalışmalarının artması ile çok daha iyi noktalara geleceğimizi düşünüyorum. Sayın Vekilimiz Cahit Özkan, Denizli OSB’nin sorun ve talepleri ile her zaman birebir ilgileniyor. Bu yakın ilgisinden dolayı kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı