DSO Başkanı Keçeci Paris’te - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DSO Başkanı Keçeci Paris’te

DSO Başkanı Keçeci Paris’te

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’nin de yönetiminde yer aldığı İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), Paris’te gerçekleştirilen Tahkim Kurulları ortak toplantısına katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Aralık 2016 Perşembe, 10:38

Paris-Tahran ve İstanbul’da gerçekleştirilecek 3 ayaklı konferans serisinin ilki olan Paris’teki konferansı, 5 Temmuz’da Tahran’da gerçekleştirilecek toplantı izleyecek. Hukukçu ve üst düzey 70 kişinin katılım sağladığı Paris ayağında; DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci de, STAC Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı.

Sadece Türk şirketlerinin değil yabancı şirketlerin de aralarındaki ticari uyuşmazlıkları çözmek için adli yargıya bir alternatif olarak kurulan ISTAC’ın özellikle İstanbul’da yürütülen finans merkezi projesinin önemli bir ayağını oluşturduğunu belirten Keçeci, toplantıda Türkiye’nin tahkim merkezi olarak avantajlı konumu ve imkanlarının açıklanacağını, ISTAC’ın Ortadoğu ve Avrupa arasında köprü olarak önemli bir boşluğu dolduracağını vurguladı.

Keçeci, “Dünyada kullanımı gitgide artan bir uyuşmazlık çözüm yöntemi olan tahkimin, adli yargıya göre daha hızlı çözüm üretmesi nedeniyle özellikle uluslararası iş yapan şirketler tarafından tercih ediliyor olması gerekçesiyle ISTAC’ın Milletlerarası Tahkim Divanı’ndaki dünya çapındaki isimlerin merkezin güvenirliliğini ve tarafsızlığını ortaya koyduğu söylendi. Ayrıca Türk ekonomisinin geldiği nokta ve gelişimi istatistiklerle değerlendirildi. Yabancı yatırımlar ve yeni projeler ile yabancı yatırımın teşviki için mevzuatta yapılan iyileştirmeler ortaya konuldu” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı