DSO mermer sektörü için hibe aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DSO mermer sektörü için hibe aldı

DSO mermer sektörü için hibe aldı

Daha önce tamamladığı 4 büyük AB hibe projesi ile hem Denizli’ye hem de Türkiye’ye faydalı sonuçlar elde eden Denizli Sanayi Odası, 5. büyük AB hibe projesinin imzasını da attı. TC. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın esas faydalanıcı olduğu proje kapsamında mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalar için iş sağlığı ve güvenliği eğitim içerikleri hazırlanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Aralık 2020 Cuma, 16:31

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak, Denizli Mermerciler ve Madenciler Derneği, Ionic Stone ile Başaranlar Mermer firmalarının iştirakçi olarak katılacağı proje, Denizli Sanayi Odası tarafından yürütülecek.

DSO, toplam 16 ay sürecek proje kapsamında, 183 bin Avro hibe almaya hak kazandı. Şubat ayında başlaması öngörülen projenin en ilgi çeken yanı ise farklı teknolojiler kullanarak iş sağlığı ve eğitimlerine farklı bir uygulama getirmesi olacak. Meslek liseleri konusunda farklı çalışmalara imza atan Denizli Sanayi Odası, bu proje ile Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de bir eğitim laboratuvarı kazandırmış olacak.

Projenin pek çok açıdan fark yaratacağını belirten DSO Başkan Yardımcısı Okan Konyalıoğlu, “Projenin pek çok açıdan hem Denizli hem de Türkiye açısından faydalı olacağını öngörüyoruz. DSO’nun stratejik amaçları ile pek çok açıdan örtüşen projeyi hayata geçirmek bizim için oldukça önemli. Proje aslen mermer sektörüne yönelik olsa da diğer sektörlere de yol gösterecek nitelikte olacak. Özellikle pandemi döneminde yaşadığımız dijitalleşmeye önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Proje kapsamında geliştirilecek eğitim modülleri sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanılarak hazırlanacak. Projenin en güzel çıktısı ise bu teknolojileri barındıran bir eğitim laboratuvarının meslek lisemizde konuşlandırılacak olması. Diğer taraftan yine pandemi döneminde önemini daha da çok anladığımız iş sağlığı ve güvenliği konusunda da yapılacak faaliyetlerle bu konuya dikkat çekeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Proje kapasitesi yüksek bir kurum olduklarını belirten Konyalıoğlu, “Yakında başka bir hibe projemizin daha imzasını atacağız. Bir başkası için ise beklemedeyiz. Bu arada farklı kurumlarla ortaklıklar içerisinde birçok farklı projeyi de gündemimize aldık. 2021 yılı, DSO için projeler yılı olacak diyebiliriz. Paylaşmayı şiar edinen bir kurum olarak, ortaklık prensibi ile yürüttüğümüz projelerle hem ilimize hem de ülkemize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı