Girişimcilik Kursu Meyvelerini Veriyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Girişimcilik Kursu Meyvelerini Veriyor

Girişimcilik Kursu Meyvelerini Veriyor

DTO’nun açtığı KOSGEB ve İŞKUR destekli girişimcilik kursları meyveleri vermeye başladı. Eğitimler sonrası 116 kursiyer iş yeri açarken, törene katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mart 2018 Perşembe, 15:27

Girişimcilik eğitimlerine katılan kursiyerlere düzenlenen törenle belgelerini aldı. Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının da hazır bulunduğu törene, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli İl Müdürü Aziz Acar ve Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Denizli İl Müdür Vekili Fatih Işık katıldı.

Denizli Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, ilk olarak 2017 ile 2018’de Denizli Ticaret Odası tarafından açılan kurslara katılarak iş yeri açanların hayat hikayelerini anlattıkları kısa filmi izletildi. Girişimcilik Eğitimi ile hayatlarının nasıl değiştiğini anlatan 8 kadın girişimcinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla verdikleri röportajlar, yeni sertifika alacak olan kursiyerler tarafından büyük bir dikkatle izlendi.

Eğitime çok önem verdiklerini söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Erdoğan “Denizli Ticaret Odası’nda göreve geldiğimiz günden bu yana kadınlarımızı ve gençlerimizi aktif iş hayatına dahil edebilmek için çeşitli çalışmalar yaptık. Bu kapsamda 2017 yılında 1455 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verdik. Eğitimler sonrasında 116 kardeşimiz iş yerini kurdu. Bugün sertifika alarak iş yeri açmaya aday olan sizleri de tebrik ediyorum; başarılar diliyorum” dedi.

KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar ise, KOSGEB olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek, bilgi almak isteyen girişimcilere kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdi. Ayrıca, uzmanlarının destekler hakkında kapılarını çalan herkese yardım edeceğini söyledi.

İŞKUR Denizli İl Müdür Vekili Fatih Işık ise girişimcileri iş yerlerini kurmadan önce destek ve teşviklerinden faydalanabilmek için danışmanlık hizmeti almak üzere İŞKUR’a davet etti. İŞKUR olarak istihdama yönelik teşviklerinin bulunduğunu hatırlatan Işık, izledikleri filmde olduğu gibi yeni belge alanların da iş yeri açarak ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından aralarında şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarının da bulunduğu 230 kursiyerden törene katılanlarına sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı