İMO’da gündem istihdam teşvikleri - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İMO’da gündem istihdam teşvikleri

İMO’da gündem istihdam teşvikleri

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından, SGK ve İŞKUR işbirliğiyle yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Haziran 2018 Pazartesi, 11:21

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından Yeni İstihdam Teşvikleri ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi. 7103 sayılı kanun kapsamında ki yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgilerin verildiği semineri SGK Denizli İl Müdürü Sayın Abdullah Mersin ve İŞKUR Denizli İl Müdürü Sayın Fatih Işık sundu.

Seminerde, 2017 yılında başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında yer alan yeni istihdama yönelik ilave istihdam teşvikleri, bir senden bir benden istihdam teşviki, kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanların teşviki, işbaşı eğitim programı teşviki, işsizlik ödeneği alanlara yönelik teşvik, engelli istihdamı teşviki ve asgari ücret desteği hakkında inşaat mühendislerine detaylı bilgiler verildi.

Bu çerçevede bahsi konu düzenlemeler ile ilgili soru cevapların verildiği seminer sonunda SGK İl Müdürü Abdullah Mersin ve İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık’a teşekkür plaketlerini İMO Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel sundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı