Mimarlar gazetecileri ağırladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Mimarlar gazetecileri ağırladı

Mimarlar gazetecileri ağırladı

Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kentteki basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Başkan Serdar Alayont ve DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ortak projelerde yer alabileceklerini duyurdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ocak 2019 Perşembe, 12:20

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanıyor. 1961 yılında gazetecilerin özlük haklarına yapılan düzenlemeler sonrasında kutlanmaya başlayan bu özel günde Mimarlar Odası Denizli Şubesi yönetimi kentteki gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.
Çamlık’taki Mutfaksever’de gerçekleşen buluşmada gazetecilerin meslek sorunları konuşuldu.


Yoğun katılımlı etkinlikte konuşan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, Denizli’de çok sayıda STK ve diğer kuruluşların desteğini hissettiklerini hatırlatarak, “Dilerim bu birliktelik her zaman sürer. Mimar Odası ile birlikte ortak projelerde yer almak isteriz” diye konuştu.

Gazetecilerin 1961 yılında kazandığı hakların bir kısmını kaybettiğine değinen Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Boyacı; “Sektörümüzde acil yasal düzenlemelere ihtiyaç var. Özellikle internet medyasına ilişkin yeni düzenlemelerin acilen çıkması lazım. Basın Meslek Yasası’nın da çıkmasına ihtiyaç duyuyoruz” dedi.


Etkinliğin ev sahibi Mimarlar Odası Başkanı Serdar Alayont da kısa bir konuşma yaparak gazetecilerin kamu vazifesi yerine getirdiğini hatırlattı. Gazetecilik mesleğinin ulvi bir meslek olduğunu söyleyen Başkan Alayont, “Gazetecilik mesleği bizim için çok çok önemli. Gazetecilerle birlikte omuz omuza olmamız gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de maalesef gerek gazeteciler gerekse sivil toplum kuruluşları baskı altında bulunuyor” diye konuştu. Alayont Denizli Gazeteciler Cemiyeti ile ortak projelerde yer alabileceklerini kaydetti. Başkan Alayont kısa konuşmasının ardından gazetecilere çiçek verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı