DTB’den üyelerine “Nefes” kredisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DTB’den üyelerine “Nefes” kredisi

DTB’den üyelerine “Nefes” kredisi

Denizli Ticaret Borsası, koronavirüsün ekonomik etkilerini azaltmak için üyelerini kapsayan nefes kredisini hayata geçirdi. DTB Başkanı İbrahim Tefenlili “Yaşadığımız zorlu süreçte üyelerimize destek olacağız, bu süreci hep birlikte omuz omuza atlayacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2020 Salı, 12:40

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in imzalarıyla nefes kredisinin başladığını belirten Tefenlili, “Eşi benzeri görülmemiş bir salgına karşı devlet ve millet olarak canla başla mücadele ediyoruz. Sağlık alanında başarılı bir çizgide ilerliyoruz, ekonomimizi de ayakta tutmak için tüm önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda üyelerimiz için TOBB’un öncülüğünde Nefes Kredisini başlattık. Üyelerimiz bizden alacakları Faaliyet Belgesiyle Denizbank şubelerine giderek kredilerini alabilecekler. Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan tüm üyelerimiz krediden yararlanabilecek. Cirosu 3 milyon TL’ye kadar olan üyelerimiz azami 50.000 TL, cirosu 3 milyondan 25 milyon TL’ye kadar olan üyelerimiz de 100.000 TL kredi kullanabilecek. Kredilerin faiz oranı yüzde 7,50 olacak ve 2020 yılında ödeme yapılmayacak. Vadeler 2021 Ocak’tan itibaren 12 eşit taksitte olacak” dedi.

Kredi kullanacak üyelerden vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyeceğini belirten Tefenlili, “İlave maddi teminat olmayacak. 50.000 TL için 150 TL, 100.000 TL için 300 TL masraf dışında hiçbir masraf olmayacak. Tüm sektörlerimizin yararlanacağı kredinin üyelerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı