REKLAMI GEÇ

”Acı Kaybımız” Tiyatro Göstersi Denizli’de

”Acı Kaybımız” Tiyatro Göstersi Denizli’de

”Acı Kaybımız” Tiyatro Göstersi 31 Mart Perşembe 20.30 Merkezefendi Kültür Merkezi Denizli’de gösterimde olacak. Tiyatro severler ve Tüm Denizli Halkı Davetlidir çağrısı yapıldı. Zeytindalı yapımın Denizli’ye getireceği bu oyunun biletlerini Kadınlar Birlikte Güçlü Platformundan temin edebilirsiniz. Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in oynadığı “Acı Kaybımız” adlı kara komedi, farklı sosyal sınıflarda yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddeti konu alıyor. Erkek dünyasında çıkmaza sürüklenen kadının…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Mart 2022 Pazar, 14:35

”Acı Kaybımız” Tiyatro Göstersi 31 Mart Perşembe 20.30 Merkezefendi Kültür Merkezi Denizli’de gösterimde olacak. Tiyatro severler ve Tüm Denizli Halkı Davetlidir çağrısı yapıldı.

Zeytindalı yapımın Denizli’ye getireceği bu oyunun biletlerini Kadınlar Birlikte Güçlü Platformundan temin edebilirsiniz.

Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in oynadığı “Acı Kaybımız” adlı kara komedi, farklı sosyal sınıflarda yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddeti konu alıyor. Erkek dünyasında çıkmaza sürüklenen kadının çaresizliği, şüphesiz ki toplumumuzun bir gerçeği. İstanbul Sözleşmesi’nin reddedildiği, kadına şiddetin görmezden gelindiği bu coğrafyada Proje No2, önceki sezon sahnelenmeye başlayan “Bernarda” adlı oyunda olduğu gibi, bu gerçekle yüz yüze gelen, dışlanan, dövülen, öldürülen kadınlarımız için sahnede ses yükseltmeye devam ediyor.

Sosyal ve ekonomik sınıfları birbirinden çok farklı iki kadının, toplumdaki yeri ve hayatlarının benzer noktaları üzerinden gelişen oyun, şaşırtıcı ve komik bir seyir izler. Kadının, hangi statüde olursa olsun, erkek zorbalığına maruz kaldığını vurgulayan bir oyun olan “Acı Kaybımız” adlı bu eğlenceli kara komedi, aynı zamanda kadınların içinde bulunduğu durumu bir kez daha gözler önüne seriyor. Yunus Emre Gümüş’ün “Cinayet Kadınları” adıyla kaleme aldığı oyun, Mitos Boyut tarafından basıldı.

ad826x90

Sultan, Yeşim’in evine zaman zaman temizliğe gelmektedir. Ancak bir süredir temizliğe çağrılmayan Sultan, 6 ay sonra ilk defa Yeşim’in evine geldiğinde öğrenir ki, Yeşim’in kocası Tolga Bey, uzun süredir ortada yoktur. Kendi kocasından şiddet gördüğü için bu durum, Sultan’a göre iyi bir şey bile sayılabilir.

Sultan, ertesi gün Yeşim’e beklenmedik bir zamanda, temizliğe çağrılmadığı halde tekrar gelir. Anlattığı inanılmaz olaylar ile adım adım karmaşaya sürüklenen bu iki kadın, çözüm için oldukça ilginç bir yola başvururlar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı