‘Bay Şehir’ dünya sahnesinde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

‘Bay Şehir’ dünya sahnesinde

‘Bay Şehir’ dünya sahnesinde

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Bay Şehir’ adlı oyunla dünya prömiyeri yaptı. Bulgaristan’da gerçekleştirilen ‘Ocean of Love’ adlı festivalde özel davetli olarak katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sahneledikleri oyunla büyük beğeni topladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Nisan 2016 Pazartesi, 14:37

Bulgaristan’da gerçekleştirilen ‘Ocean of Love’ tiyatro festivaline özel davetli olarak katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Bay Şehir’ isimli oyunu sahneledi. ‘Bay Şehir’in prömiyerini uluslararası arenada yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları sahneledikleri oyunla izleyenlerden büyük alkış aldı.

bulgaristan-tiyatro-ic

7 ülkeden toplam 20 tiyatro ekibinin katıldığı festivalde Türkiye’yi ve Denizli’yi en iyi şekilde temsil eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu başarılı bir festival süreci geçirerek geri döndü. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz’ün yazıp yönettiği ve Miraç Kadir Dalmış, Çağrı Nur Kelleci, Funda Nur Uşaklı, Önder Tahmaz, Oğuz Küçük ve Hüsna Bayar’ın rol aldığı Bay Şehir öyküleri ve bavulundan başka hiçbir şeyi olmayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

OYUN EKİM’DE DENİZLİ İLE BULUŞACAK
Kendine yabancılaşan ve yalnızlaşan modern insanın serüvenini sorgulayan oyun, insanoğlunun tek çıkış yolunun sevgiyi bulmak olduğunu vurguluyor. ‘Bay Şehir’ Ekim ayından itibaren Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Denizlili tiyatro severlerle buluşacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı