Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı

Denizli 7. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 4’ü yurt dışından olmak üzere 25 halk ozanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Nisan 2018 Cuma, 11:05

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından aşıkların kendilerini tanıtmasıyla devam etti.

Yurdun değişik yerlerinden ve 4’ü Türk dünyasından olmak üzere 25 ozanın katıldığı etkinlik, vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

Vatandaşlar halk ozanlarına alkışlarıyla destek verdi.

Kırgızistan, Doğu Türkistan, Gürcistan ve Moğolistan’dan katılan aşıklar, sazlarıyla yörelerine ait türküler seslendirdiler.

Halk ozanlarının atışmalarına sahne olan etkinlikte, Gürcistan’dan katılan Nargile Mehtiyeva’nın söylediği “Çırpınırdı Karadeniz” türküsü, Moğolistan’dan katılan Uatkan Eltai’nın “Dombıra” türküsü ile “Ölürüm Türkiyem” parçasına vatandaşlar da eşlik etti.

Program sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Turizm Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı halk ozanlarına plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı