Genç Denizli, Bozüyük'te sahne aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Genç Denizli, Bozüyük’te sahne aldı

Genç Denizli, Bozüyük’te sahne aldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Metristepe Tiyatro Günleri’ne katıldı. Genç tiyatrocular sahneledikleri “Türkmen Düğünü” tiyatro gösterisi ile seyirciden tam not aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ocak 2016 Pazar, 12:39

Sahneledikleri oyunlarla büyük beğeni toplayan ve pek çok ödül alan Genç Denizli Tiyatro Kulübü son olarak Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Metristepe Tiyatro Günleri’ne katıldı.

genc-denizli-tiyatro-ic

Tiyatro günlerine “Türkmen Düğünü” oyunu ile katılan Genç Denizli Tiyatro Kulübü oyunlarını Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezinde sahneledi. Bir milletin geçmişinden bugüne taşıdığı ve değişmesinde kolay olmayan düğün adetlerinin anlatıldığı oyunda, Anadolu’nun geçmişten beri süre gelen örf ve adetleri hakkında izleyicileri bilgilendirmesinin yanı sıra günümüzde devam eden geleneklerin kökenini de izleyiciye aktarıldı.

genc-denizli-tiyatro-iccc

Oyunu izlemeye gelen seyirciden tam not alan ‘Türkmen Düğünü’ oyunun sonunda Belediye Başkanı Fatih Bakıcı adına salonda bulunan Başkan Yardımcısı Ali Avcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Sinan Urhal oyunculara Ulusarası Metristepe Tiyatro Günleri plaketi verdi.

genc-denizli-tiyatro-icc

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı