REKLAMI GEÇ

Hoca Nasrettin 22 bin öğrenciyle buluşacak

Hoca Nasrettin 22 bin öğrenciyle buluşacak

Pamukkale Belediyesi, aralarında ilk kez tiyatroyla tanışacak çocukların da bulunduğu yaklaşık 22 bin ilköğretim okulu öğrencisine ücretsiz tiyatro oyunu sergileyecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ocak 2015 Salı, 11:28

Pamukkale Belediyesi belediye sınırlarındaki 50 okulun öğrencilerini Nasrettin Hoca Müzikli ve Dans Çocuk Tiyatrosuyla buluşturacak.  iyatro etkinlikleri köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde birkaç gün içinde başlıyor. Yaklaşık 45 dakika süren oyunda Nasrettin Hoca anlatılıyor. Sanat Yönetmenliğini Malik Ulusman’ın yaptığı oyunda, Pamukkale Belediyesi Mobil Etkinlikler ve Kültür Aracı Oyunu ekibinde yer alan tiyatro oyuncuları sahne alacak. Oyunla, Türk Halk kahramanı güldürü ustası Nasrettin Hoca, yeni nesile tiyatro aracılığıyla tanıtılacak.

Pamukkale Belediyesi Mobil Etkinlikler ve Kültür Aracı Oyuncu Ekibi, 2 ay sürecek etkinlik öncesinde Başkan Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti. Oyunda giyecekleri kostümlerle gelen oyuncular renkli görüntülere sahne oldu.

Oyunun başlangıç aşamasında 183 seans olarak planlandığını kaydeden Başkan Gürlesin, ‘Pamukkale Belediyesi olarak benze etkinliklerimiz artarak devam edecek. Hem eğlenceli ortam sunmak hem de kültürümüzü yaşatmak adına böyle bir etkinliği düşündük. Nasrettin Hocamızı bütün okullarda öğrencilerimizle buluşturacağız. 50 okulda 22000 öğrencimizle tiyatroyla bir araya geleceğiz ve onlara Nasrettin Hocayı tiyatroyla anlatacağız. Çocuklarımızın velilerini de aynı ortama bekliyoruz. Okullarda ve salonlarda bu etkinliği doya doya yaşatmak istiyoruz. Seçim öncesi söylemiştik, Pamukkkale’de yaşamak ayrıcalık olacak demiştik. Bu oyunla çocuklarımız ayrıcalığı yaşayacak. Kültürün her alanında mobil aracımızla hizmeti vatandaşlarımızın ayağına kadar götüreceğiz. Ben şimdiden etkinliğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı