“Karacasu’dan Yüzler” adlı sergi açıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Karacasu’dan Yüzler” adlı sergi açıldı

“Karacasu’dan Yüzler” adlı sergi açıldı

Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Amatörleri Derneği (NAFOD) ‘un üyelerince Karacasu ve kırsalında çektikleri, günlük yaşam ve portre fotoğraflarından oluşan “Karacasu’dan Yüzler” adlı sergi Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ocak 2020 Cumartesi, 18:22

Sergiye Karacasu Kaymakamı ve aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı olan Ahmet Soley, Karacasu Belediye başkanı Zeki İnal, Denizli de bulunan fotoğraf dernekleri ile Fotoğraf topluluğu üyeleri, NAFOD üyeleri ile fotoğrafseverler katıldı.

60 fotoğrafın sergilendiği sergi 16 Ocak 2020 tarihine kadar Denizli Büyükşehir belediyesi Turan Bahadır sergi salonunda açık kalacak.

Sergi açılış konuşmasını yapan kaymakam Ahmet Soley, Fotoğraf sanatının belde ve bölgeleri tanıtma dünyaya açma yöre insanının sosyal hayatına katkı verme gibi yararları olduğunu bu anlamda Karacasu da her türlü etkinliği düzenlediklerini, geçen aylarda fotoğraf festivali de organize ettiklerini ve fotoğrafçıları Karacasu Afrodisias’a beklediklerini dile getirdi.

NAFOD adına konuşan Dr. Gürkan Mersin ise derneklerinin 2006 yılında, fotoğrafa gönül vermiş az sayıda sanatseverin bir araya gelmesiyle Aydın’ın Nazilli ilçesinde kurulduğunu bu serginin çok özel ve özverili çalışma ile ortaya çıktığını ödüller alan bir sergi olduğunu, Denizlili sanatseverlerle buluşmasından da mutlu olduklarını belirtti. Dernek Yönetim Kurulu ve derrnek üyelerinin de yoğun olarak katıldığı açılışa Denizlili sanatseverlerin ilgisi de yoğun oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı