PAÜ Hayal Perdesi oyuncularından 2 gösterim birden - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ Hayal Perdesi oyuncularından 2 gösterim birden

PAÜ Hayal Perdesi oyuncularından 2 gösterim birden

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Topluluğu’nun Hayal Perdesi Oyuncuları ekibi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ‘Yalancı’adlı tiyatro oyununu iki gösterim olarak sahneledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mart 2019 Cumartesi, 10:01

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Ana Salon’da sahnelenen “Yalancı” adlı komedi türündeki oyun, Napoli’den Venedik’e gelen Lelio’nun yaşadığı yalanlarla dolu öyküsünü konu alıyor ve yalanların kıskacındaki hayatlara, efendisinden kölesine, gelenekselciden aşığına, yalanların içinde doğrunun arayışına uzanan bir hikâye anlatılıyor.

Oyunun ilk gösterimi Dr. Necdet Durmuş Ortaokulu öğrencileri için yapıldı. İkinci gösteriminin sonunda PAÜ Hayal Perdesi Oyuncuları ekibi adına konuşan Veli Çetin, Oyunun hazırlık aşamasından sahnelendiği güne kadar destekte bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir, SKS çalışanları ve danışman Doç. Dr. Zehra Yakar’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı