PAÜ’de Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları sergisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

PAÜ’de Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları sergisi

PAÜ’de Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları sergisi

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Mustafa Kemal Atatürk resimlerini sergiledi. Sergide 39 öğrencinin 42 eseri yer aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Kasım 2018 Salı, 13:07

Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda, Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlileri Yüksel Hancıoğlu ve Serdal Yerli danışmanlığında açılan sergide, 1. ve 3. sınıflardan 39 öğrencinin “tükenmez kalem desen ve karışık teknik” 42 çalışması sergilendi.

Sergi açılışına Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80. yılı dolayısıyla bu anlamlı serginin açılışında toplandık. Cumhuriyetimizi korumak, ülkemizi yarınlara taşımak bizim görevimiz. Serginin hazırlanmasında emeği geçen akademisyenlere ve öğrencilere hazırladıkları çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, serginin düzenlenmesinde emeği geçen sergi danışmanı öğretim görevlilerine teşekkür belgesi takdim etti.

10 KASIM ATATÜRK KÖŞESİ OLUŞTURDUK
Öğretim görevlisi Yüksel Hancıoğlu ise bu yıl açılan serginin geçen yıldan daha kapsamlı olduğunu belirterek, “Serdal Yerli’nin yaptığı Atatürk portresini çiçeklerle süsleyerek, çocukluğumuzun 10 Kasım Atatürk köşesini oluşturduk. Sergide yer alan tükenmez kalem desen çalışmaları çok uzun sürelerde hazırlanıp hata kabul etmeyen çalışmalardır. Öğrencilerimi gösterdikleri titizlik ve sabırlarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Öğretim görevlisi Serdal Yerli de, 1. sınıf öğrencilerinin eğitim hayatlarının başında, bir sergilerinin olmasını istediklerini belirterek, “Serginin konusunun Mustafa Kemal Atatürk olmasının verdiği coşkuyla, öğrencilerimiz sabahlara kadar çalıştılar. Nihayetinde çok kısa bir sürede sonuçlarından çok memnun olduğumuz eserler ortaya çıktı. Mustafa Kemal Atatürk karma resim sergimiz 1 hafta boyunca Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda açık kalacak. Sonrasında da halka açık bir yere taşıyacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı