Bu sergi Filistin halkına - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bu sergi Filistin halkına

Bu sergi Filistin halkına

PAÜ Eğitim Fakültesi’nden Karma Heykel Sergisi, Filistin halkına ithafen açılarak, davetlilerden tam not aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mayıs 2018 Çarşamba, 13:43

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. Öğrencileri tarafından hazırlanan Karma Heykel Sergisi Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve davetlilerden tam not aldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve PAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi A.D. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı’nın açılışını gerçekleştirdiği Karma Heykel Sergisi’nde heykel ve büst çalışmalarının yanında özgün çalışmalar, karakalem resim ve suluboya resim çalışmalarıyla beraber yaklaşık 100 adet çalışma yer aldı.

Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen sergi açılışında günün anlam ve önemine değinerek sergiyi Filistin halkına ithafen açtığını dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı, sergide ayrıca öğrenciler tarafından ortak yapılan bir heykel çalışmasının da Filistin halkını simgelediğini ifade etti.

Gerçekleştirilen açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere açılışa katılan akademisyenler ve öğrenciler sergiyi gezdi. Dr. Öğr. Üyesi Safi Avcı, sergide yer alan çalışmalar hakkında konuklara bilgi verdi.

Özgün, stilize ve soyut çalışmaların yer aldığı karma heykel sergisi,1 Haziran Cuma gününe kadar PAÜ Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı