REKLAMI GEÇ

Dünya Türküleri Grubu’ndan müthiş konser

Dünya Türküleri Grubu’ndan müthiş konser

Pamukkale Üniversitesi’nde öğretim görevlilerinin kurduğu Dünya Türküleri Grubu, Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ekim 2014 Cuma, 09:47

Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Yıldırım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan, dekanlar, öğretim elemanları, öğrenciler ve türküye gönül veren çok sayıda davetli katıldı.

2011 yılında Pamukkale Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Birol Işıkdemir ve Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özgür Ergül tarafından kurulan grup, aldıkları olumlu eleştirilerden sonra bünyelerine solist olarak Yrd. Doç. Dr. Fatma Akyüzlüer, perküsyonda Spor Bilimleri Yüksekokulu Öğretim Elemanı Vedat Erçak, bas gitarda müzik öğretmeni Erkan Armağan’ı da dahil ederek bugünkü “PAÜ Dünya Türküleri Grubu”nu oluşturdular.

Batı ve Türk müziğinden eserlerin seslendirildiği gecede yaklaşık iki saat süren müzik ziyafeti sunuldu. Büyük beğeni toplayan grup, konser sonunda ayakta alkışlandı.
Denizlili yerel sanatçı Sadi Cesuroğlu ise gecede şelpe tekniğiyle bağlama resitali sundu. Ayrıca Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Çoksesli Korosu, Şef Sevgi Utma yönetiminde mini bir konser verdi.
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, müzik şöleninin ardından grup üyelerine teşekkür ederek çiçek verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı