Festival 10 Mayıs'ta - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Festival 10 Mayıs’ta

Festival 10 Mayıs’ta

Denizli Belediyesi’nin düzenlediği Amatör Tiyatro Festivali’nin 26’ncısı, 10–14 Mayıs tarihleri arasında başlayacak ve 5 gün sürecek.

/ DENİZLİHABER / 5 Mayıs 2010 Çarşamba, 16:45

Festivale, ülke dışından 4, şehir dışından 9, Denizli’den 5 grup olmak üzere toplam 18 grup katılacak. Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize edeceği 26. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali, 10 Mayıs saat 17.00’de Valilik önünden başlayıp Denizli Belediyesi Çatalçeşme Oda Tiyatrosu önüne kadar sürecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. 18 grupta yer alan 244 tiyatro oyuncusu, oyun kostümleriyle korteje katılarak renkli görüntüler oluşturacak. 5 gün sürecek festivalle Denizlililer tiyatroya doyacak.

Denizli Belediyesi Başkan Yardımcısı Şamil Çınar festival hakkında bilgi verdi. Her yıl Denizli sahnelerine yeni bir heyecan sunan festivalin, hem uluslararası niteliğini hem de Türkiye’nin tiyatro yaşamındaki öncü rolünü sürdürmesi için büyük önem taşıdığına, festivallerin kentin tanıtımına önemli katkı sağladığına dikkat çeken Çınar, “Belediyemiz, 26 yıldır kesintisiz olarak bu festivali düzenliyor. Amacımız, şehirlerin kültürel ve toplumsal anlamda hareketli bir yaşam sürmesi, yeniliklere açık olmasıdır. Ortak değerler oluşmasında tiyatronun son derece anlamlı bir yeri vardır” diyerek festivale katılacak gruplara başarılar diledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı