Cumhurbaşkanı Erdoğan 28. kez Denizli’de - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28. kez Denizli’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan 28. kez Denizli’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. kez ziyaret ettiği Denizli’de düzenlenen mitingde halka seslendi, partisinin 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Muhalefete yüklendiği, terör operasyonlarındaki son rakamları paylaştığı konuşmasında Denizli’ye ayrı yer ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan referandumunda kentte alınan sonuçları değerlendirdi, “Yükümüz ağır, yolumuz uzun” dedi. Teşkilatlarından daha çok çalışmasını isteyen Erdoğan, “Bırakın Türkiye ortalamasının üzerinde olmayı, Denizli’den rekorlar bekliyorum” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Nisan 2018 Cumartesi, 17:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da partisinin İl Kongresi’ne katıldıktan sonra helikopter ile Denizli’ye geldi. Ak Vadi Futbol Sahası’na inen Erdoğan, kongreye katılmadan önce Hasan Güngör Spor Salonu önünde parti otobüsünden alanda toplanan vatandaşlara seslendi.

Önce halkı selamlamak istediğini belirten Erdoğan, “Denizli’deki coşku ve heyecan bir başka. Rabb’im bu sevginizi eksik etmesin inşallah. Rabb’im birliğimizi, beraberliğimiz daim kılsın. Bu azim, bu gayretle 2019 mart yerel seçimleri ardından kasım Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlamento ve başkanlık seçimleri… Bu seçimlerden zaferle çıkmaya kararlı mıyız? Rabb’im bu kararınızı da daim kılsın” diye konuştu.

“BİZ BU DAVAYA GÖNLÜMÜZÜ KOYDUK”
AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığına işaret eden Erdoğan, bu harekatın bir dava olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Bunlar biliyorsunuz bizim aramıza zaman zaman dargınlık, kırgınlık, şu, bu sokmaya çalışıyorlar. Biz bu davaya gönlümüzü koyduk. Ve biz bu davaya gönlümüzü koyarak yola çıktık. Çıkarken ne dedik, ‘Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.’ Gideceğiz gündüz gece inşallah çünkü bizim bir maksudumuz var. O maksuda Rabb’imizin izniyile ulaşacağız. Kararlılığımız var, ulaşacağız inşallah. Bizim bir rabiamız var, bu rabiamız da bizim 4 tane ahdimiz.”

“VATANIMIZI BÖLEMEYECEKLER”
Türkiye’yi bölemeyeceklerini ifade eden Erdoğan, onun için “tek millet” dediklerini kaydetti.

Türk’ü, Kürt’ü Laz’ı, Çerkez’i, Boşnak’ı ve Arnavut’uyla 81 milyonun tek millet olduğunun altını çizen Erdoğan, şunları kaydetti:

“İkincisi tek bayrak… Bayrağımıza alternatif asla öyle paçavralar, maçavralar… Hani işte bu CHP Hakkari’de toplantı yapıyor. Bir tane Türk bayrağı yok ve o toplantıyı da ismini vermeyeyim malum parti var ya o partinin desteğiyle yapıyor. Çünkü oralarda bu tür mitingleri yapmak yürek işi yürek. Bu iş kürekle olmaz, yürekle olur. Doğru dürüst oralarda teşkilat kuramıyorlardı. Fakat biz kurduk, partimizi bombaladılar, A4’le, yıktılar, yenisini yaptık. Öbür tarafta yıktılar, yenisini yaptık. Şehitlerimiz oldu, devam ettik. Niye? Çünkü biz bu işe dava olarak baktık ve biz bu yolda bu davada asla taviz vermeyeceğiz. Ve 3, tek vatan…780 bin kilometrekare tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler, ne oldu terör örgütü bölmek istedi değil mi, FETÖ bölmek istediği değil mi? Biz yeri geldi Cudi’ye, Gabar’a, Tendürek’e indik. Ne dedim, ‘İnlerine gireceğiz, inlerine.’ Girdik mi inlerine, onlar kaçtı, biz kovaladık. Şimdi neredeler, Suriye’de. Son aldığım rakam Afrin’de 4 bin terörist etkisiz hale getirildi. İçeride ve dışarıda, Irak’ın kuzeyinde olanları söylemiyorum. Onları da katarsak 4 bin 200, 4 bin 300’ü bulur.”

Erdoğan, şehitlerle iftihar ettiklerini, şehit yakınlarına da sabır dilediklerini dile getirdi.

“BATI, BU TERÖRİSTLERİ BESLEDİKÇE BATACAKSINIZ”
Terörle mücadelede Allah’ın yardımını esirgemediğini anlatan Erdoğan, “Umulmadık anda umulmadık yardımlar geldi. Ne tüneller açmışlar, yerin altında hastaneler yapmışlar. Fransızların meşhur bir şirketi vardır, çimento üretir. Oralardan aldıkları çimentolarla o tünelleri yaptılar. Ondan sonra Fransa akıl veriyor. Fransa, teröre yardakçılık yapıyorsun, destek veriyorsun ve ondan sonra teröristleri Elize Sarayı’nda da ağırlıyorsun. Bunların hesabını veremeyeceksiniz, ondan sonra bu terör belasından da kurtulamayacaksınız. İşte bak Almanya’da teröristlerin neler yaptığını görüyorsunuz değil mi? Fransa’da da olacak. Batı bu teröristleri besledikçe batacaksınız.” ifadelerini kullandı.

“PARALEL DEVLETİ ÇOK SEVENLER PENSİLVANYA’YA”
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka bizim devletimiz yoktur” ifadesini kullanan Erdoğan, “Paralel devletmiş, bilmem ne devletiymiş. Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya’ya… Bilet ücretleri bizden Pensilvanya’ya… Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bundan asla taviz yok ama ben sizden bir şey istiyorum. Hani dedik ya fitneye, fesada asla fırsat vermeyeceğiz. Kimki fitne fesat içindedir, kardeşinin diri diri yemiş olur. Biz ona fırsat vermeyeceğiz. Birbirimizi Allah için seveceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, hep birlikte “Türkiye” olunacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Birbirimizi makam mevki için sevmeyeceğiz, sadece Allah için seveceğiz. Ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Gideceğimiz yer neresi? Topraktan gelip gideceğiz 2 metreküp yer. Oraya bizi yerleştirecekler hoca efendi, ‘er kişi niyetine, hatun kişi’ niyetine diyecek. Cumhurbaşkanı, başbakan niyetine, trilyarder niyetine demeyecek. Gömecekler, gömdükten sonra eğer yetiştirebildiğimiz evlatlar var arkadan dualar gelir ama yoksa bir daha seni hatırlamazlar bile. Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş meğer bunu başarırsak ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasını, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısının sözleri ile tamamladı.

MİTİNGDEN KONGREYE GEÇTİ
Erdoğan, mitingin ardından partisinin Hasan Güngör Spor Salonu’nda düzenlenen Denizli 6. Olağan İl Kongresine geçti. Sloganlar eşliğinde karşılanan Erdoğan, 9 ay sonra bu kentte olmaktan, hasretle kendisini bağırlarına basan Denizlili kardeşleriyle bir araya gelmekten çok memnun olduğunu söyledi.

Denizli’den önce Aydın’a gittiğini anımsatan Erdoğan, Denizli’de salon dışının olduğu gibi Aydın’da salonun içi ve dışının tıklım tıklım olduğunu belirtti.

Salondaki ve dışarıdaki büyük coşku ve heyecanın 2019’daki seçimler öncesi büyük bir umut verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Sizin bu sevdanız bize cesaret, özgüven ve mücadele azmi veriyor. Ben bugün gerçekten çok farklı bir Denizli görüyorum. Ben bugün kabına sığmayan, heyecan dolu bir Denizli görüyorum. Ben bugün burada 16 Nisan’daki ataleti üzerinden söküp atmış bir Denizli görüyorum. İnşallah Denizli teşkilatımız 2019’a kadar tempoyu daha da artıracaktır. Artık metal yorgunluğu yok, yeniden diriliş hamlesi var. Şu salondaki azim ve kararlılıktan bir an bile taviz vermeden 2019 seçimlerine hazırlanmamız gerekiyor. 16 Nisan halk oylamasında Denizli’de elde ettiğimiz sonuç, yolumuzun uzun, yükümüzün de ağır olduğunu gösteriyor. 2019’daki tüm seçimlerde ben Denizli’nin tarihine, misyonuna, kendine yakışanı yapacağına inanıyorum.”

“BİZ EHLİ TEVAZU OLACAĞIZ”
Erdoğan, Denizli’de her zaman rekorlar beklediklerini dile getirerek daha çok çalışacaklarını ve kendilerini Denizlililere daha iyi anlatacaklarını aktardı.

Gururun kendilerine yakışmadığını aktaran Erdoğan, şunları söyledi:

“Biz ehli tevazu olacağız. İnsanlara mütevazi bir şekilde yaklaşacağız. Her şeyden önce ne olursak olalım, biz insanız. Onun için de gurur Rabb’imize aittir. Bize ne kibir, ne gurur, haşa. Mütevazi, insanlara böyle yaklaşacağız ve tevazuda toprak gibi olacağız. Toprak, buna dikkat. AK Partili dediğimiz zaman bu anlaşılır. Zira biz ana muhalefet gibi başarıyı kendinde hatayı seçmende arayan bir parti değiliz. Biz istediği sonuç sandıktan çıkmayınca vatandaşı suçlayan, vatandaşı aşağılayan bir siyasi hareket de değiliz. Biz göbeğini kaşıyanların bir araya geldiği parti hiç değiliz. Halkına, vatandaşa öyle diyor ya, bu ana muhalefet. Göbeğini kaşıyanlar. Niye? Onlara oy vermedikleri için, onlara haddini benim halkım, benim vatandaşım inşallah 2019’ın Mart’ında, Kasım’ında tekrar bildirecek. Bizde millete kırılma, darılma, küsme olmaz. Rabb’imiz mukaddes kitabımız Furkan’da başarının sırrını şu şekilde açıklıyor: ‘İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır.’ Emek olmadan zahmet, çile, gayret olmadan zafer de olmaz. Kim daha çok çalışırsa kim daha fazla ter dökerse Allah başarıyı ona nasip eder. İnşallah Denizli’de de bu anlayışla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

“REFERANSIMIZ YAPTIĞIMIZ ESERLER”
Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarından 2019’a kadar mücadelelerini sürdürme sözü alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti’yi Denizli’de hep berabere tekrar şaha kaldırıyor muyuz?” diye sordu. “Evet” cevabını alan Erdoğan, “Maşallah, sizlere de bu yakışır” dedi.

2019’a giden süreçte millete kendilerini anlatırken en büyük referans kaynağının yaptıkları eserler ve verilen hizmetler olduğunu anlatan Erdoğan, “Biz ana muhalefet gibi demagoji peşinde olmadık. Yalan, iftira ve hamasetle milletimizden oy istemedik. Sırtımızda koskoca bir milletin, koskoca bir tarihin yükünü taşıdığımızın bilinciyle vatandaşlarımıza ancak yapabileceklerimizin sözünü verdik. Hamdolsun ne söz verdiysek onu da yerine getirdik.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 70 senede yapılamayanların tamamından fazlasını 15 senede gerçekleştirdiklerine işaret ederek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ekonomide ülkemizi 3,5 kat büyüttük. İhracatımız neydi, 36 milyar dolar. Şimdi ne oldu, 160 milyar dolara taşıdık. 36 nere, 160 milyar dolar nere? Kişi başına düşen milli geliri 3 bin 400 dolardan 11 bin dolara ulaştırdık. Mevcut 26 havalimanımız vardı, buna 29 tane havaalanı daha ilave ettik. Hala çıkmışlar ‘Çiftçilerimiz şöyle fakir, böyle fakir.’ Anlatacağım, anlatacağım. Hepsine ne yardımlar ne destekler çıkıyor anlatacağım. Bay Kemal öyle anlatıyor. Öyle kolay yok, yutmazlar, rakamlar, her şey ortada. Havayolunu, halkın yolu haline getirdik. Otobüs ücretleriyle artık hava yoluyla uçuyoruz.”

Marmaray, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi ulaşımda imkansızların başarıldığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu yıl sonuna kadar dünyanın ilk 3’ü içerisinde, belki de 1 numara, inşallah dev bir havalimanını İstanbul’a yapıyoruz. Bu yıl itibariyle yolcu kapasitesi yıllık 90 milyon, 2023’te kapasite 150 milyona çıkacak. Nereden, nereye geliyoruz? IMF kapısında borç dilenen bir ülke değil miydik?”

Erdoğan göreve geldiklerinde IMF’ye borcun 23,5 milyar dolar olduğunu, 2013’te bunun sıfırlandığını anımsatarak “Onlar bizden istedi ve biz onlara 5 milyar avro borç verecektik, sonra vazgeçtiler, baktılar Türkler ciddi, bir de borcu verecek, ondan sonra Türklere rezil olacağız, vazgeçtiler” dedi.

Konuşmasının ardından İl Başkanı Necip Filiz tarafından hediye takdim edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kızı Esra Zolan’ın nikahında şahitlik yaptı, ardından da önce helikopter ile Çardak Havaalanı’na, oradan da uçakla Ankara’ya döndü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı