REKLAMI GEÇ

Tin’den AGİT üyesine tepki

Tin’den AGİT üyesine tepki

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Konseyi Seçim Gözlem Heyeti üyesi olarak Türkiye’ye gelen Andrej Hunko’nun PKK’nın sözde flaması ile fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından, “Avrupa Konseyi adına Türkiye’ye gözlemci olarak gönderilen PKK destekçisi Hunko’nun raporu bizim için hükümsüzdür” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Nisan 2017 Salı, 15:55

Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) marifetiyle referanduma gölge düşürme gayretinde olanların, önce üye olarak gönderdikleri terör destekçilerini sorgulaması gerektiğini belirterek, Türkiye’ye gözlemci olarak gönderilen Andrej Hunko’ya tepki gösterdi.

Tin, “Terör örgütleriyle aynı safta yerini alan kişiyi gözlemci olarak Türkiye’ye gönderen AGİT, demokrasi sınavında sınıfta kalmıştır. AGİT acilen Türkiye’den özür dilemelidir. Türkiye terör destekçilerinin düzenlediği raporlarla yön verilen bir ülke değildir. Milletimiz, referandumda sandığa ‘evet’ iradesini yansıtarak anayasa değişikliğine ilişkin kararını vermiştir. Sistem değişikliği milletimizin onayından geçmiş ve olay bitmiştir. Bundan gayri ülkemiz içinde huzursuzluk çıkartacak, fitne uyandıracak, deli saçması raporlar hükümsüzdür. Hele hele PKK destekçilerinin taraflı raporlarıyla halk oylamasının sonucuna zarar verilmesine asla müsaade etmeyiz. Milletimizin iradesi AGİT’in değil, devletimizin koruması altındadır” dedi.

MİLLET İRADESİ SAHİPSİZ DEĞİL
Milletvekili Şahin Tin, son olarak Avrupa Konseyi Seçim Gözlem Heyetinin Avusturyalı üyesi Alev Korun’un 2,5 milyon şaibeli oy olduğuna ilişkin mesnetsiz iddialarına da sert tepki gösterdi.

Tin, “Demokrasimizi aslı astarı olmayan açıklamalarla kimsenin yaralamasına müsaade etmeyiz. Millet iradesi sahipsiz değildir. AGİT öncelikle terör örgütleri ve şer güçlerden yana taraflı tutum takınan üyelerinden kendisini ayıklasın. Bu ve benzeri tutum ve davranışlarla ülkemizin milli birliğine ve kardeşliğine fitne ateşi yakmak isteyenler asla başarılı olamayacaklar” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı