REKLAMI GEÇ

Asrın düğününde önemli ayrıntı

Asrın düğününde önemli ayrıntı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma’yı evlendireceği düğünde aileler örnek bir davranışa da imza attı. Davetiyede, düğüne çiçek gönderilmemesi istenirken, bunun yerine 15 Temmuz sonrası yurtdışında FETÖ’den alınan okulların Türk Milli Eğitimi politikaları doğrultusunda yaşatılması ve güçlendirilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurulan Maarif Vakfı’na bağışta bulunulması tavsiye edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2017 Cuma, 15:17

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile bir iş kadını olan eşi Ayşen Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci, Seval-Sait Özkan çiftinin oğulları İbrahim Özkan ile bu hafta sonu hayatını birleştirecek. 19 ağustos Cumartesi günü saat 13.00’da Kayalar Düğün Salonu’nda başlayacak düğün, akrabalar, vatandaşlar, partililer ve şehir dışından geleceklerle binlerce kişiye ulaşması beklenen davetlilerin tamamını alacak bir salon bulunamadığı için akşam saatlerinde Anemon Otel’de devam edecek. Buradaki nikah merasimi ile düğün törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Açık Hava Tiyatrosu’ndaki Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’ndan otele geçecek.

BİR İLKE İMZA ATTI
Genç çift, Bakan Zeybekci’nin tavsiyesiyle bir ilke imza attı. Davetlilerden özel bir ricada bulundu. Davetiyelerindeki bilgi notunda “Çiçek göndermek isteyenlerin Maarif Vakfı’na bağışta bulunmalarını rica ederiz” denildi. İsteyenler, Maarif Vakfı’nın Vakıfbank’taki 00158007305094494 numaralı hesabı ile 445004706514 numaralı müşteri hesabına ya da TR91 0001 5001 5800 7305 0944 94 numaralı Türk Lirası Iban hesabı ile TR46 0001 5001 5804 8016 3092 93 numaralı USD Iban hesabına bağışta bulunabilecekler. USD hesabının özellikle yurt dışından gelebilecek gönderiler için verildiği öğrenildi.

TÜRKİYE MAARİF VAKFI
İnsanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak yurt dışında örgün ve yaygın eğitim hizmetleri verebilmek için insan kaynakları faaliyetlerini yürüten Türkiye Maarif Vakfı, FETÖ ile mücadele için 50’ye yakın ülkede temaslarda bulunuyor. Asya’da, Avrupa’da, Afrika’da, Balkanlar’da ve Uzak Doğu’da eğitim öğretim faaliyetleri yürütüyor.

2016’nın Eylül ayında faaliyetlerine başlayan vakıf, 2013’teki 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ’nün yurt içindeki eğitim-öğretim faaliyetlerini tamamen devraldı. Vakıf, yurt dışındaki Türkiye dostlarının FETÖ için “Bunları çıkaralım ama biz Türkiye’nin dostlarıyız. Türk eğitim sistemine de güveniyoruz. Türk eğitim sistemi ve yatırımları burada devam etsin” yönündeki talebi üzerine alternatif olarak ortaya çıktı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı