REKLAMI GEÇ

Ekici “Gençleri spora yönlendirmeliyiz”

Ekici “Gençleri spora yönlendirmeliyiz”

AKP Milletvekili Mithat Ekici, gençlerin spora yönlendirilmesi için ellerinden gelen tüm desteği sağlayacaklarını ifade etti.

/ DENİZLİHABER / 9 Ekim 2009 Cuma, 16:19

AKP Milletvekili Mithat Ekici, Denizli İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne yeni atanan Ahmet İbanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ekici, görüşmede gençlerin spora yönlendirilmesi için ellerinden gelen tüm desteği sağlayacaklarını ifade etti. Denizli’nin başarısı için her türlü çalışmaya ve teklife hazır olduklarını ifade eden Ekici, sportif aktivitelerin çoğaltılması için yapılacak olan her türlü projeye milletvekilleri olarak destek vereceklerini belirtti.

Ekici, özellikle ailelere, çocukların spor yapma alışkanlığını edinmeleri konusunda çok önemli görev ve sorumluluklar düştüğünü belirterek, “Çocuklarımız hem okuma ve de spor yapma konusunda birbirleri ile bir yarış içerisine girmelidirler. Başarılı ve bir o kadar da bedensel olarak sağlam bir nesil yetiştirmek istemekteyiz. Çocuk ve gençlerimiz günde iki saatini spora ayırmalı, herkes kendi yeteneği doğrultusunda bu faaliyetlere katılmalı.
Bununla beraber, çocuk ve gençlerimiz sadece ders çalışarak çocukluklarını yaşayamıyor ve sosyalleşme noktasında zorluklar çekiyorlar. Tüm bu sorunları ortadan kaldıracak tek çözümün sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katılım olduğunu her velinin bilmesi gerekir” dedi. Ekici, “İlimizi tekstil ve turizm gibi birçok özellikleri ile dünyaya duyurduğumuz gibi, spor alanında da başarılı olmak ve isim yapmak durumundayız. Bu nedenle bilhassa kabiliyeti olan gençlerimizin ilgili branşlarda ilerlemesi konusunda özellikle desteklemeliyiz. Yediden yetmişe halkımızı spor yaparken, dinç ve dinamik görmek istiyoruz. Bu vesile ile tüm Denizlili hemşerilerimizi spor yapmaya davet ediyor, Gençlik Spor il Müdürümüze de görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı