REKLAMI GEÇ

Güngör: Anadolu kıyamete kadar Türk yurdu olacaktır

Güngör: Anadolu kıyamete kadar Türk yurdu olacaktır

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör Anadolu’yu ebedi yurt haline getiren Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünde Sultan Alparslan’dan başlayarak tüm kahramanları, şehitleri, gazileri rahmetle yad etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ağustos 2022 Perşembe, 11:58

Malazgirt için Anadolu’daki tarihimizin sıfır noktası tanımı yapılır. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör Türk tarihinin Malazgirt’ten önce ve Malazgirt’ten sonra olarak tasnif edildiği yerin 26 Ağustos olduğunu belirtti. Başkan Güngör mesajında “Bizim tarihimizde kolay kazanılmış zafer yoktur. Malazgirt Zaferi’nin de gerisinde çok büyük emek, gayret, fedakârlık vardır” ifadelerini kullandı.

“AZİZ MİLLETİMİZİN TARİHİ KAHRAMANLIKLARLA DOLU”
Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıldönümünde yayımladığı mesajında, “Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu’nun, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferinin 951’inci yılını hep birlikte kutlamanın onur ve heyecanını yaşıyoruz. Tarihi kahramanlıklarla dolu aziz Milletimize Anadolu’nun kapılarını açan bu büyük zafer ile birlikte, Anadolu’nun kapısı Türklere açılırken aynı zamanda Anadolu’da Yüce İslam dinimizin yayılmasında öncülük etmiştir. Anadolu’nun ebediyete kadar Türk Yurdu olarak kalmasını sağlayacak olan 26 Ağustos 1071 tarihindeki bu büyük zafer ile birlikte, atalarımızın asırlar süren var olma mücadelesi 4 kıtaya yayılarak büyük bir imparatorluk halini almıştır” dedi.

“BÜYÜK KOMUTAN SULTAN ALPARSLAN BAŞTA OLMAK ÜZERE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”
Aziz Milletimize Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi ile birlikte bu topraklar artık ebedi ata yurdumuz olarak tescillendiğini belirten Başkan Güngör, “Bu bereketli topraklar üzerinde asırlardır tüm saldırılara karşı birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak ayakta durmayı başardık. Bu duygu ve düşünceler içerisinde başta Büyük Komutan Sultan Alparslan olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bu topraklar üzerinde ebediyete kadar hür yaşayacak olan halkımızın da Malazgirt Zaferini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

vatandaş x   -  Bağlantı 25 Ağustos 2022, 18:31

Yaşasın Büyük Taarruz. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları. Yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı