REKLAMI GEÇ

Örki: Avukatlar özgür olabilmeli

Örki: Avukatlar özgür olabilmeli

AK Parti İl Başkanı Avni Örki Avukatlık Kanun Taslağı’nda çekinceleri olan genç avukatları dinleyerek, “Avukatlarımız mesleklerini icra ederken maddi ve manevi olarak özgür olabilmelidir” diyerek genç avukatlara destek sözü verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2014 Cumartesi, 14:43

Denizli Barosu Gençlik Meclisi Yönetimi Ak Parti İl Başkanı Avni Örki’yi ziyaret etti. Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Bilal Uçar’ında hazır bulunduğu ziyarette, Türkiye Genç Avukatlar Kurultayı Dönem Sözcüsü Denizli Barosu Gençlik Meclisi Başkanı Avukat Uğur Coşkun, meslektaşlarının sorunlarını anlattı.

“YABANCI AVUKATLIK ŞİRKETİ BİZLERİ OLUMSUZ ETKİLER”
Avukat Uğur Coşkun, avukatlık kanun taslağıyla avukatlık şirketi ve şubeleşmesi ile yabancı avukatlık şirketlerinin Türkiye’de faaliyet göstermesinin önünün açılmasının avukatları olumsuz etkileyeceğini ifade ederek AK Parti’den destek istedi.

“BAROLAR SİYASETTEN UZAK DURMALI”
Konuyla yakından ilgileneceklerinin sözünü veren Örki, “Yargının en önemli unsuru olan savunmanın temsilcilerini mesleklerini icra ederken maddi ve manevi olarak özgür bir düşünceyle icra etmeleri çok önemlidir. Bu yüzden taslak komisyonun gündemine geldiğinde bize iletilen çekinceler konusunda daha hassas davranacağız. Bu konuyla ilgili Ankara’da avukatlarımızla ve adalet komisyonu üyeleriyle toplantı gerçekleştirmeyi planladık. Ayrıca AK Parti’de konuyla ilgili genel başkan yardımcısıyla bahsedilen konuları konuşma kararı aldık” dedi.

Meslek kuruluşu olan baroların, avukatların savunma sanatını icra ederken karşılaştıkları sorunlar konusunda daha aktif olması gerektiğini belirten Örki, “Baroların söylemlerinde siyasetten ya da siyaseti şekillendirme çalışmalarından uzak durması ve daha yoğun bir şekilde avukatların sorunlarına odaklanması gerekir. Özellikle gençlerin Türkiye Barolar Birliği Delegesi olabilme konusunda büyük gayret göstermeli” şeklinde konuştu.

Yorumlar

bekir capar   -  Bağlantı 23 Eylül 2014, 15:20

Yalan,Yalan,Yalan…..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı