Karaca: “CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Karaca: “CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır”

Karaca: “CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP’nin 95. kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Karaca, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserinden biri olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı, özgürlüklerin, demokrasinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün savunucusu Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 95. yılı kutlu olsun” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Eylül 2018 Pazar, 12:59

CHP’nin sadece bir siyasi parti değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu belirten Karaca, “Örnek gösterilecek köklü geçmişe sahip olan partimiz; ilklerin, özgünlüklerin, devrimlerin, aydınlanma ve mücadelenin, akıl ve bilimin sembolüdür” dedi.

Hukukun üstünlüğünün, yargının bağımsızlığının yerini siyasi otoritenin aldığını anlatan Karaca, “Din ve vicdan hürriyetinin garantisi laiklik yok sayılıp, inançlar sorgulanır hale getirilmişse, inancı, etnik kimliği ne olursa olsun Millet olabilenlerin ayrıştırıldığı, üniter yapı ve bölünmez bütünlük Anayasada bir cümleden ibaret hale getirilmeye, ayrışmalar körüklenmeye başlamışsa Türkiye’de birleştirici bir güç ve iktidar gerekmektedir. Bu iktidar ise CHP’nin iktidarıdır” dedi.

“Gün, direniş günüdür” diyen Karaca, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Gün, kararlılık günüdür. Gün, yılmadan, yorulmadan, dayanışma ve örgütlülük bilincini bırakmadan mücadele günüdür. Türkiye’yi karanlığa ve kaosa sürüklemek isteyenlere geçit vermeyecek olan Cumhuriyet Halk Partisi, köklü tarihinde olduğu gibi bugün de gelecekte de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü savunmaya devam edecektir. Emperyalist güçlere karşı verilen onurlu Kurtuluş mücadelesinin emanetçileri olarak, geçit vermeyeceğimizi bir kez daha büyük bir inanç ve kararlılıkla ifade etmek istiyorum. 9 Eylül aynı zamanda İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümüdür. Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor; 95 yıl boyunca ülkemiz ve partimiz için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesine teşekkür ediyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı