CHP İl Başkanı Mahir Akbaba: “Gezi Direnişi umut oldu” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba: “Gezi Direnişi umut oldu”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba: “Gezi Direnişi umut oldu”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, 6. yılını dolduran Gezi Direnişi’nin Türkiye’ye umut olduğunu belirtti, bir arada, kardeşçe yaşamanın farkına varıldığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Mayıs 2019 Pazartesi, 13:20

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Gezi Direnişi’nin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.

2013’ün Mayıs ayında başlayan Gezi Direnişi’nin 6. yılında olduğumuz hatırlatan Akbaba, “Bu direniş bizlere umut oldu, dayanışmanın, bir arada barışçı yaşamanın, kardeşliğin, paylaşmanın farkına vardık. Kentimize, mahallemize, yaşadığımız çevreye sahip çıkmayı öğrendik” dedi.

Direnişle, yöneticilerin her geçen gün daha da kirlenen adaletsizliklerine, her türlü yolsuzluklarına ve doğayı katletmelerine sessiz kalınmayacağının fark ettirildiğini anlatan Mahir Akbaba, “Bu direnişte; maalesef arkadaşlarımız canlarından oldu ve sakat kaldılar. Tek istedikleri yaşam alanlarını ranta kurban ettirmemekti. Arkadaşlarımızı sevgi ve rahmetle anıyoruz. Bizler yurdumuzun her bir köşesinde yaşayan kardeşlerimizle birlikte kararlılık, irade ve en önemlisi sevgi ile mücadeleye devam diyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı